Vandaag gaan we dan toch naar Trondheim. We rijden nog een stukje over de 17 maar op een bepaald moment moeten we toch echt naar de 6, dat is een wat drukkere weg en op veel plaatsten zijn ze aan de weg aan het werk. Daardoor niet onze favoriete weg, maar we moeten wel. Onderweg zien we landbouw, maar ook steeds meer industrie. We komen ook steeds meer grotere dorpen en stadjes tegen. Maar we zien ook nog vrij veel kraanvogels op een weiland. Dan komen we aan in Trondheim en na wat heen en weer gerij en door diverse tunnels, waarvan één zelfs een echte rotonde heeft komen we aan op cp 99566 parking voor campers Trondheim. Een wat massale camperplaats maar het is oké, om de hoek van de straat kunnen wij op bus 2 stappen en die brengt ons naar de binnenstad en we stappen uit voor de Nidaros kathedraal die wij gaan bezichtigen.
De Nidaros-kathedraal, is de grafkerk van Olav de Heilige, een bedevaartsoord, en het nationale heiligdom van Noorwegen. De Nidaros-kathedraal ligt in het hart van de stad. Het is een rijkelijk versierd gotisch meesterwerk.
De kathedraal is gebouwd boven het graf van Olav de Heilige, de Vikingkoning die Noorwegen kerstende en zo de eeuwige koning van het hele land werd. Gedurende de middeleeuwen was het een torenhoog symbool van het geloof van mensen in God en de machtige positie van de kerk. De bouw van de Nidaros-kathedraal begon in 1070 en werd rond het jaar 1300 in al zijn glorie voltooid. Na verschillende branden en gebrek aan onderhoud verkeerde de kathedraal aan het begin van de 19e eeuw in een zeer slechte staat. In 1868 werd besloten dat de kathedraal moest worden herbouwd als nationaal symbool, en het jaar daarop begonnen de grote werkzaamheden. De restauratie van de Nidaros-kathedraal is al 150 jaar aan de gang, maar ongeveer 30 ambachtslieden werken nog steeds continu aan verschillende projecten bij het nationale heiligdom.
Geschreven door Marion.is.weg