Mekong Delta

Vietnam, Phú An Một

Vandaag om 9.00 uur opgehaald om met een minibus naar de Mekong Delta te worden gebracht.
Tijdens de twee uur durende rit hebben we een kleine stop gehad onderweg, waar de jongens even een bamboe brug konden proberen. Vroeger waren er veel van deze bruggen in de Mekong. Deze zijn nu echter overal vervangen door betonnen bruggen, makkelijker voor fietsers en scooters.
Na nog een uurtje aangekomen bij de boot die ons vandaag zal rondvaren en naar de home stay zal brengen.
Tygo vond het maar spannend en markte al snel dat het varen hier wel leuk is. Vorig jaar in Thailand was hij lang niet altijd blij met de bootjes. Naar een klein stukje varen zijn we bij uitgestapt om te kijken hoe ze rijst poffen en van caramel voorzien. En natuurlijk om even proeven. Net popcorn!
Daarna nog geleerd hoe ze caramel van kokosmelk maken en natuurlijk ook weer lekker proeven. Om de hoek hadden ze rijstwijn, uiteraard ook zelf gemaakt. Maar alleen geproefd door mij, na een half mini kopje werd het aangevuld met snakewijn... nooit van gehoord! Maar er lagen toch echt slangen in de glazen potten. Een stuk sterker ook meteen! Vijf minuten later brandde het nog na... Maar dan het je wel snakewijn geproefd😉
Daarna met een slang op de foto, spannend voor de jongens! Dus met de kleinsten moest ik mee. Maar wel gabe foto’s met een slang in je nek. Verdwijnt deze straks ook in de wijn?

Weer verder met de boot en vervolgens een overstap in een roeibootje, zodat we ook door de smallere kanaaltjes kunnen varen. Beetje gelijk aan het wonen aan een rivier in Thailand, het water wordt gebruikt als handelsplek en de mensen wonen in kleine huisjes langs het water. Heel veel plastic en afval rondom het water, zo zonde...

Teruggekomen bij de boot wees reisgids in gebrekkig Engels op de hangmat in de boot. Victor begreep het meteen en ging er lekker in liggen chillen. Uiteindelijk willen ze dan natuurlijk allemaal wel even.

Na een stop om te lunchen, nog steeds met westers (friet) eten voor de jongens. Kleine mazzelaars... Maar vanavond wordt het toch echt rijst. De home stay is een prima plekje, hoewel het sinds we hier zijn aangekomen steeds regent. Een stuk rustiger dan Ho Chi Minh en de reisgids Do, is de helemaal al super met de kids bezig. Van goocheltrucs tot Nederlands en Vietnamees leren tot samen visjes wegjagen. Visjes die op het land zitten, in een boom kunnen klimmen en hun kleur aanpassen aan de omgeving. Als je ze wegjaagt lopen ze over het water! Grappige kleine beestjes. De jongens hebben er lol in.

Later in de middag veel echte tropische buien gehad. Na de buien toch nog een klein stukje kunnen lopen. Toe we terug kwamen konden we meteen aan het werk in de keuken. Springrolls maken. Victor en Tygo vonden het erg leuk om te helpen. Jorick had er niet echt geduld voor.
Daarna lekker gegeten. Soep, springrolls, mie met vlees en groente, witte rijst en vlees. Een prima maaltijd wat de jongens toch ook wel konden waarderen. De eigengemaakte springrolls waren erg lekker, Victor wil ze thuis ook maken.
Victor na het eten helaas weer een migraine-achtige aanval. Dus we lagen er vroeg in allemaal.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Wat een leuke reis

Heintje 2018-07-15 11:49:28

opa geniet wel van de boys en hun pa en ma ... Wat een avonturen! Kijk goed uit.

Opa 2018-07-16 21:54:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.