Dag 13 - Vianden, Luxemburg 🇱🇺

Luxemburg, Vianden

Vanmorgen begonnen met het mooie uitzicht over Vianden. Met de stoeltjeslift naar boven, hier genoten van het uitzicht en toen weer naar beneden. Verder hebben we vandaag kastelen 🏰 op de planning staan en gewoon genieten van de natuur 🌲🌱.

Bij de vvv van Vianden hebben we Luxemburg kaarten gehaald. Hiermee hebben we toegang tot alle bezienswaardigheden in Luxemburg met korting of gratis. Die van ons zaten er voor gratis bij. Voor de kaart betaalde we €13-, p.p. en anders per bezienswaardigheid €7-, p.p.

Remco en ik verbazen ons erover hoeveel mensen hier Nederlands praten. Dit hadden wij niet verwacht.

Panorama uitzicht met de stoeltjeslift
Met de stoeltjeslift wordt je 440 meter naar boven gebracht en hier is het prachtige panorama uitzicht over Vianden. Vanaf hier kijk je uit over de Ourvallei en het kasteel van Vianden.

Kasteel Vianden 🏰
De belangrijkste bezienswaardigheid van Vianden is het kasteel. Niet te missen, want het grote kasteel is gelegen boven op de heuvel en torent boven het stadje uit. Dit kasteel werd tussen de 11e en 14e eeuw gebouwd en is daarna enkele malen verbouwd.

Sinds 1417 behoort het gebouw aan het huis van Oranje-Nassau, maar is sindsdien geen officiële residentie meer van de graven van Vianden. Koning Willem I verkocht het kasteel in 1820, waarna het kasteel langzaam maar zeker in verval raakte. Na de overname door de staat Luxemburg in 1977, werd het kasteel in zijn oude glorie hersteld.

Kasteel Beaufort 🏰
De ruïne van het kasteel van Beaufort bevindt zich iets ten oosten van het gelijknamige dorpje. Rond 1200 werd er op de overblijfselen van een Romeinse burcht een kasteel gesticht dat in 1350 tot 1550 werd uitgebouwd. De goed bewaarde ruïne van deze burcht is vandaag de dag te bezoeken. Bepaalde delen van de burcht zijn in de oude toestand hersteld en gerestaureerd. De burcht ligt in een mooie omgeving vlak buiten het plaatsje Beaufort.

Kasteel Bourscheid 🏰
Kasteel Bourscheid is het grootste kasteel van Luxemburg, een indrukwekkend bouwwerk met zijn karakteristieke ronde torens.

Het kasteel is waarschijnlijk gebouwd in de 10e eeuw en vervolgens uitgebreid in de 14e en 15e eeuw, toen de vestingmuur werd toegevoegd met 6 grote torens.

Erg bijzonder om op deze eeuwen oude terreinen te lopen en de historie van de kastelen 🏰 te zien.

Nu terug bij het hotel en straks hier in het hotel eten 🍴Oh jaaa... voor we naar binnen gingen eerst ons tweede huis een beetje opgeruimd 🧹😜

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Weer een mooi verhaal, geniet nog even van jullie vakantie. De foto's zijn ook weer erg mooi.

Papa 2020-09-27 17:14:17

De kasteel ben in ook 2x geweest! Was echt geweldig 😉 nog een fijne reis schatjes😘

Zusje 2020-09-27 20:26:29

Remco en ik verbazen ons erover hoeveel mensen hier Nederlands praten. Dit hadden wij niet verwacht. Ik was eens met school in Luxemburg (de hoofdstad) met school. En wij waren de mensen de gek aan het aansteken omdat wij "dachten"dat ze ons toch niet verstonden. Totdat ik aan de beurt was en een mevrouw met een heule heule dikke kont belachelijk maakte. Ze draaide zich om en begon tegen mijn te schelden! Oeps!

Je moeder 2020-09-28 10:48:33

Wat een mooi verhaalenook de foto;s

Oma belt. 2020-09-28 14:32:18
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.