Wakker worden en alleen de vogeltjes horen, dat zijn we ondertussen al wat gewoon van in Steendorp. Maar nu is het ook het ruisen van de zee, en in de verte het motorgeluid van de vissersbootjes die vertrekken. En als ge dan uw gordijnen open doet, en ook nog ziet da de zon schijnt. Opperste zaligheid.
Bij het ontbijt zegt de Chris, ik wil eerst naar Armadale, en ik denk, waar heb ik da nog gehoord? Bij mijn trouwe fans is de pond al gevallen. Voor mijn nieuwe fans: vorig jaar half Noorwegen rondgereden voor nen Dale of Norway. π Dus het zal geld kosten de Chris kennende. Om zijn messen verzameling uit te breiden, moeten we dus naar Armadale.
Ne “Sgian dubh” oftewel zwart mes is een mes dat de Schotten vroeger in hun kous staken.
Ok dan, Welle weg. Schone rit. De winkel en atelier bevindt zich op de oude pier van de haven van Armadale. Juist daarnaast licht de nieuwe pier en kan je de Ferry nemen naar het vaste land. Tis een leuk winkeltje met lederwaren die hier ook zelf gemaakt worden in het kleine ateliertje. Een half uurtje later en een mes rijker en terug weg, gelukkig was daar ook kasteel en tuinen van de clan MacDonald. Het één plezier is het ander waard hé π dus daar hebben we dan ook onze namiddag versleten. En het was weer mooi.
Dan een slaapplaatsen zoeken π, en gevonden. Hier is niet zo veel voor wild te kamperen. Er is maar ene weg en die is te smal, en in de dorpjes zijn bijna geen parkings. Maar na efkes zoeken toch iets gevonden
Op een lapje grond zijn 5 plaatsen gemaakt voor campers. Elke plaats heeft water en elektriciteit. Er hangt een mapje aan elke plaats met den uitleg aan, en een zakje waar ge 22 pond moet insteken en in een brievenbus steken. En bellen naar de eigenaar dat ge er zijt. Simpel, maar goe genoeg voor ons. Er zijn ook 2 toiletten en nen douche. Heel primitief maar proper en ok. En het was daar redelijk rustig want vanmorgen werden we maar op half 11 wakker π. Dat dan nen dag rap om is !
Wij rap op weg. Eerst naar de distilleerderij van Talisker. Een heel mooie winkel, en bar. Daar wa rondgelopen en ons inschrijven voor nen tour door de fabriek. Was toch nie allemaal al volzet zeker. Spijtig, tzal voor nen andere keer zijn.
Dan naar Dunvegan. Das een dorpje waar wij dachten dat iets te zien was. Niewaar dus. Wel weer een kasteel en tuinen, deze keer van de clan MacLeod. Allee nu we het toch al gewoon zijn. We hebben eerst een boswandeling gemaakt en zijn dan naar het kasteel gewandeld. Toen we er iets na 3 aankwamen, zagen we dat het maar tot half 5 open was. Dus maar niet gedaan, twas 38 pond voor onzen twee. Das wat te veel voor een dik uur. Dus de wandeling terug naar ons rijhuis. En efkes in den enigste winkel (kruidenier) wat voorraad gaan opslaan.
Maar het is hier zo mooi hé, achter elken bocht ist weer anders. We zijn dan nog een uurtje naar boven gereden en hebben nu een slaapplaats gevonden tegenover een ruïne van een klein kerkje. Ondertussen is het beginnen onweren. Op een half uur trekt da hier volledig dicht. Toen we hier aankwamen was da allemaal mistig en grijs, en een paar uur nadien is da hier weer open. Juist nog eens gaan wandelen en fotokes gaan trekken, hert gezien en dolfijnen. Wat is het hier mooi
Geschreven door Karla.op.reis