Korte maar stevige route

Italië, Badia Tedalda

De nachtrust heeft ons weer goed gedaan. Op tijd op, want voor vandaag staan er enkele flinke klimmetjes op het programma en die wil je niet op het heetst van de dag nog voor je kiezen krijgen.
Omdat we gisteren feitelijk 2 etappes in een dag gefietst hebben, besluiten we om vandaag de camping te nemen die op de berg ligt. Weliswaar een klein stukje van de route bergop, maar dat nemen we voor lief. Dit is maar een 30 km verderop, maar wel met enkele pittige langere klimmetjes.
We doen bij de plaatselijke “supermarkt” nog wat inkopen, want onderweg komen we waarschijnlijk niet veel mogelijkheden om in te kopen tegen. Niet dat het assortiment hier ruim is. Voor het avondeten kunnen we niets fatsoenlijks vinden, dus hopen we maar dat er straks op de camping wat is.
We rijden weer over een prachtige pas met schitterende uitzichten op de berg en dalen. We kunnen hier eindeloos van genieten. Soms moeten we op de langere hele steile stukjes even van de fiets om op adem te komen, maar het valt ons niet tegen. We raken er al wat aangewend.
Bij het plaatsje Badia Tedalda drinken we nog een kopje koffie. Nog een flinke klim van zo’n 6 km te gaan.
Vlak voor de camping krijgen we nog een stukje van 700 meter met stijgingspercentage tot 12%, maar we komen boven.
Het is werkelijk een prachtige camping met ons als enige gasten tot dusver. Oeps hoe zit dat met het restaurant ? Deze is feitelijk alleen vrijdag t/m zondag open, maar ze zijn bereid om vanavond ook voor ons te koken.
Het is nog maar 12 uur en we zetten de tent op en eten onze lunch.
Even later komt er nog een fietsend stel aangereden. Deze mensen zijn we gisteren onderweg nog tegen gekomen. Zij hadden onderweg een hotelletje genomen en dachten hetzelfde als wij.
We komen de middag hier wel door aan het prachtige zwembad in een geweldige en rustige omgeving.
Later op de middag komt er nog wat plaatselijke jeugd zwemmen.
S’avonds heerlijk samen met het enige andere stel een door de gastvrouw bereide uitgebreid traditionele Italiaans diner gegeten.

Oeps de eerste 10 km vergeten aan te zetten.
https://www.relive.cc/view/rt10005738048

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Dat hebben jullie goed voor elkaar na stevige rit is het goed toeven daar geniet ervab

Marian 2019-06-11 17:16:19

Na inspanning lekker genieten.

John 2019-06-11 18:13:53

La bella Italia! Nee hoor ik denk niet dat jullie je aan het bekeren zijn. De geschiedenis van een land is altijd interessant. Daar heb je weer te maken met de gastvrijheid van de Zuid Europeanen. Wat fijn dat ze voor jullie hebben gekookt. Fijne avond nog!

Annabella 2019-06-11 20:26:31

O ja komen jullie nog bij Val 'd Orcia in de buurt? Iedereen kent dat gebied van de meest bekende foto's van Toscane.

Annabella 2019-06-11 20:28:23

@Anne Nee we rijden een stuk meer naar het oosten

Herman 2019-06-13 11:23:08

Grappig dat je steeds dezelfde mensen tegen komt met het zelden doel😍😍😍

Lia 2019-06-15 00:07:22
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.