Camper tourtochtje door eiland Pag
Eerst gaan we naar het uitkijkpunt boven de stad pag , 10 minuten van de camping af.
Dan door naar Novalje wat bekend staat om de speciale geitenkaas die ze hier maken, paški sir. Deze kaas heeft een speciale smaak vanwege het vele zout wat op het gras waait. Het gras wordt gegeten door de geiten en schapen.
dit zorgt voor de speciale smaak van het lamsvlees en kaas
En dan gaan we door naar Lun.
Lun ligt op t uiterste noordelijkste punt van het eiland Pag. Hier worden groene delen afgewisseld met kale delen.
We wandelen daar in het Olijfbomen park . Hier staan bomen van ruim 2000 jaar oud .
We korten de Wandeling wat in omdat het erg warm is vandaag .
Dan weer terug over dezelfde lange weg en de kleine landtong. Aan de ene kant de zee en aan de andere kant de bergen van het velebit gebergte . Het is prachtig .
Hier zien we toch de nodige wielrenners , maar die hebben hard te trappen .
Op naar de veerboot dan maar.
Op dit gedeelte staan trouwens veel prachtige, nieuwe huizen Dit is het party deel van Pag. Veel jongeren komen hier op af om lekker te feesten tijdens hun vakantie.
We hebben niet echt een vastomlijnd plan vandaag . We reizen in elk geval richting Senj wederom over de 8 waardoor we de gehele weg weer volle bak kunnen genieten van de zee en de eilandjes die aan de kust liggen .
Een prachtige route waardoor we meerdere keren uitstappen. Hoewel dat nog best lastig is met de camper . Of we mogen niet over de doorgetrokken streep of we zijn net te laat om nog te stoppen . Op deze momentjes is een grote camper onhandig. Het voordeel is weer dat we hoog zitten en daarmee een goed zicht hebben .
Lunchen doen we vandaag op een open plek/ parkeerplaats met een adembenemend uitzicht.
Achteraf bleek bij de volgende bocht een leuk straatje te zitten met allerlei restaurantjes.
Te laat …
In dit deel zaten veel campings al vol , we waren ook laat op zoek gegaan , voor onze doen . We kwamen uit bij een camping een stukje voorbij Senj .
Weer pal aan het strand zoals de meeste campings hier. met veel schaduw plekken. We mogen de camper weer zetten waar we willen ze hebben geen nummers . Het is een beetje vergane glorie hier . Hoewel het kiezelstrandje wel weer leuk is en maar op 50 meter lopen vanaf de camper . Ook zijn er gezellige strandtentjes en restaurantjes. We kiezen vanavond om daar een keertje te eten .
We zijn allebei moe en loom . We hebben ook al veel gezien en gedaan dus wij vinden dat het best een keer mag .
We gaan zo langzaam aan richting Istrië en mijmeren alvast over de plekjes die we daar nog willen bezoeken. Het bevalt overigens prima om het van dag tot dag te bekijken . Met de camper is het zo gemakkelijk om veel in korte tijd te zien daardoor trekt deze manier van vakantie vieren ons. De Dolomieten staan als laatste nog op ons verlanglijstje.Maar eerst het eiland Krk. We kijken vanuit de camping nu op het eiland en zijn benieuwd wat we ervan zullen vinden
Geschreven door Haasjesontour