mangrove en kanoën met dolfijnen

Australië, Unincorporated Area Torrens Island

Vandaag vertrekken we rond half acht richting port Adelaide -grand Island om precies te zijn.
Coen heeft de zware kano's bovenop de 4WD weten te krijgen en omdat het vandaag 38 graden kan worden willen we de ochtend gebruiken om te kanoën en 's middags rustig aan doen .
Als we aankomen bij het water zien we meteen al twee dolfijnen
Ze laten zich moeilijk fotograferen maar we hebben ze toch echt gezien .
Ons mam en Coen gaan een stukje rijden en koffie drinken en zullen Kim en mij later weer ophalen.

Dan varen we op ons gemakje richting de mangroves en wat ik totaal niet verwacht had gebeurt toch .
Wel 5 dolfijnen zwemmen in t water. Op verschillende plekjes komen ze steeds aan de oppervlakte
We leggen onze kano stil en genieten van dit prachtige schouwspel . Je mag er niet naar toe zwemmen en moet je afstand bewaren , als ze uit zichzelf naar je toe komen dan is dat prima.
Langzaam kwamen ze dichterbij en zwommen ze tussen ons in en zelfs 2 onder mijn kano. Ik ben helemaal ontroert . Wat een mooie dieren zijn dit. Ik hoor ze blazen als de lucht naar buitenkomt zodra ze boven water zijn.
We blijven nog een tijdje kijken en varen dan rustig naar de mangrove. Terwijl er ondertussen een grote pelikaan voorbij komt .
In de mangroves is het smal en schaduwrijk en zo helder dat we de vissen en de krabben makkelijk kunnen zien .
Dit is ontzettend genieten.Helaas wordt Kim wel gestoken door een mug maar ze zijn het een beetje gewend hier .
Daarna komen we opnieuw in het bredere gedeelte op de rivier terug en krijgen we een tweede show te zien . Wederom een prachtig schouwspel . Nu zwemmen er steeds 3 en 4 bij elkaar . Soms klapperen ze met hun staart of zwemmen ze ondersteboven .
Dan komen er wederom weer drie eerst naast en daarna rechtsonder mijn kano gezwommen. Het kan niet op vandaag .
Dan varen we weer even naar de kant voor een sanitaire stop en komen Coen en ons mam er net aan .
We besluiten nog een klein stukje te kanoën maar dan is er geen dolfijn meer te bekennen .
Ze komen vooral vroeg in de ochtend en tegen zonsondergang spelen hier .
Wat een geluk dat we zo vroeg gegaan zijn. Als toetje springen we daarna nog even in het heerlijke zoute water, een fijne afsliiting van een bijzondere ervaring.

In de tussentijd heeft Coen contact gehad met z'n maat Jim, die op bezoek is bij zijn 87 jarige moeder. Zij heeft een huis met uitzicht op de zee in Cemaphore beach . Ze is een Haagse en al geëmigreerd in 1965 met haar ouders.
Ze sprak nog steeds goed Nederlands en was een krasse dame dus dat was een zeer gezellig samenzijn.
Na de koffie besluiten we aan het strand samen te lunchen en nemen we hartelijk afscheid en beloofd ons mam nog een keer terug te komen voordat ze weer naar Nederland zal gaan .

'S avonds hebben we tijd voor spelletjes en genieten we nog even van deze laatste gelegenheid om elkaar lekker te plagen .

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.