Vandaag extra vroeg uit de veren voor de minibus naar Theth. Nico ging om 6u ons een typisch Albanees ontbijt verzorgen en ons dan begeleiden naar de startplaats van de minibus.
Toch even paniek toen er om 6.02 nog niks te zien was. Maar hop, daar was hij plots. Een stevig ontbijt smaakt altijd beter buiten, ook hier. Daarna de minibus op met de 'crazy driver', 49 haarspeldbochten, een hoogte van 1800 m op de baan naar Theth waaraan ze 7 jaar hebben gewerkt. Geregeld getoeter, een babbel met wat tegenliggers en de zoveelste sigaret... maar goede info! Inchecken in ons nieuwe verblijf, avondeten reserveren en op naar Theth voor onze wandeling naar het Blue eye. Komoot zette ons op het verkeerde pad want we kwamen bij privé-terrein. Terug dus, even twijfelen: taxi of te voet...eindelijk kregen we een lift tot halverwege waar we terug op het juiste pad kwamen. Oef! De tocht was zeer mooi, maar 't was zweten met dit weer. Gelukkig vonden onze voetjes geregeld afkoeling in het koude water. Een beetje spanning op de houten brug, maar alles top! Met de minibus terug, en geloof me: dit was echt een crazy driver. Een echte snelheidsduivel, eerst wat aangemoedigd door zijn passagiers...maar daarna oei, ai, amaai...allee in't Albanees dan he. Daarna nig even inkopen doen, douchen en genieten van ons diner met een prachtig uitzicht. Even leefden we op een roze wolk. Prachtig.
Morgen weer vroeg op pad voor de grote trek naar Valbonë. We willen op tijd vertrekken om de grootste hitte wat te vermijden.
Geschreven door Gerds.reisverhalen