Daar zijn we dan

Oostenrijk, Gaschurn

Om alf drie kwamen we gisteren aan bij camping Nova. We kregen weer een plek bij de Alpaca s maar die hebben we helaas nog niet gezien. Geen tijd gehad om te bloggen vanwegen de afwas van drie dagen en omdat we ontzettend veel zin hadden in een warme douche. Om 6 uur moesten we bij Magdalena en Edwin (dat zijn vrienden van Hans) zijn voor het eten. Magdalena kookt ontzettend lekker. Hele lieve mensen en ondanks de lage kwaliteit van mijn Duits heb ik genoten van de sfeer en heb mijn best gedaan om te praten. Duits zit eenmaal niet in mijn systeem. Het wordt een apart taaltje, een soort hiberische-germaanse taal. Maar Hans redt zich prima en vertaalt af en toe als ik het echt niet begrijp. Magdalena en Edwin hebben een bed and breakfast en er was een krasse Nederlandse dame aanwezig van 86 jaar. Ze kwam uit Groningen en was nogal to the point. Wij hebben met belangstelling geluisterd naar haar levensverhaal. Ze had drie relaties in haar leven gehad. De eerste man was ze van gescheiden, de tweede was 14 jaar geleden overleden. Hij had Alzheimer. De derde was vier jaar geleden overleden aan kanker. Ze was blij dat ze die twee mannen intensief had kunnen verzorgen. Zoals je ziet achter elk mens schuilt een verhaal en dat maakt het zo interessant om met mensen te praten. Ze was dertig keer bij Magdalena en Edwin geweest en dacht dat dit de laatste keer zou zijn. Familie van haar laatste relatie komen nu elk jaar met haar mee.
Op de camping is het niet zo druk. We denken vanwegen het slechte weer van afgelopen weken. De Silvretta tunnel verderop bij ons op de weg is afgesloten. Een modderstroom heeft de weg over een lengte van 400 m geblokkeerd. Maar wij zitten hier veilig.Het weer is nu rustig en niet te warm. Morgen wordt het 27 graden!
Vanmiddag de stoute schoenen aangetrokken en met de Smart in de omgeving van Schruns gegaan om daar een lange wandeling te maken naar een waterval. Dat is voor ons altijd een hoogtepunt in onze vakantie. Het viel ons op dat de rivieren veel wilder waren dan vorig jaar. Edwin heeft ons uitgelegd dat het komt omdat ze het water uit de stuwmeer de rivieren opsturen omdat ze teveel water hebben vanwege het slechte weer van de laatste weken. Totaal zo'n vijf kilometers gelopen vandaag. We gaan het opvoeren hoor! Wij hebben ervan genoten. Zie foto's.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Mooie watervallen en toch de bomen nog nat sproeien?

Janny 2024-07-17 22:13:10

Mooie fotos en natuurschoon 🤩. Je red je wel in het Duits, Florentine. Is een soort Nederlands 😉. Veel plezier op jullie vakantie 👋🙂

Ad 2024-07-17 23:02:56

Wat een geweldige foto van de h ook den in de smart!🤣

Mérie Rijnberk 2024-07-17 23:59:20

Super très belle ballade, vous tenez la forme 😉

Viviane 2024-07-18 08:47:35

Mooie foto's! Die van de twee honden in de Smart is geweldig!😀

Els 2024-07-19 09:02:05
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.