En zo maak je van alles mee

Frankrijk, Vic-sur-Seille

Gisteren wilden Hans gaan vissen. Stond overal 'verboten anglen' maar het moest. Dus zo gezegd zo gedaan (zie foto s). Niets gevangen hoor...

Uitgeslapen en laat ontbeten met een prachtige uitzicht over de velden. Daarna richting meer om te zwemmen en (dachten we) misschien ook ons haar te wassen.

Met de honden naar het meer en lekker plonzen. Hans had al shampoo in zijn haar en toen kwam een Duitse vrouw aan met stoel en al. Ze stopte en begon in het Duits te praten. Ik zei dat ik naar keuze Frans, Nederlands, Portugees en een beetje Spaans sprak. Oh zei ze maar ik spreek een beetje Frans. Fijn... 😡. We zijn tenslotte bij de Franse grens. Ze zei dat het verboten was om je haar in het meer te wassen, het was ook verboten om honden los te laten en er waren 'zerpillères' in het water. Sepillère in het Frans is een dweil aan een stok. Ik kwam niet meer bij.... Ik zei ... Des serpillères? Oh u bedoelt des serpents.... Slangen dus.... JA JA! Hans was rustig zijn haar aan het wassen. Ik ben daarna het meer ingedoken met mijn fles eco shampoo in mijn bikinibroek.

Een kwartiertje later kwam een vrouw aan met een zwarte Schotse Terrier aan, niet aangelijnd. Bleek een vriendin van die ene Gestapo vrouw te zijn. Ze schreeuwde ... Grosse catastrof... Haar hond beet mannetjes hond en ze moest nog voor elkaar krijgen de hond vast te maken.
Maar de vriendin kwam eraan om te helpen en vervolgens gingen ze in het water met hond en al. Toen zei Hans.... Aufgepast... Er zijn slangen. Ja zei de vrouw... Gefärlich... grosse catastrof. Ik voelde me net in een film van Louis de Funès.

Je moest weten hoe lekker het is je haar te wassen in een meer met eco shampoo. Je hebt helemaal geen conditioner nodig
Het haar wordt zo zacht. Ik denk dat ik voortaan mijn haar met regenwater ga wassen. En die hebben we!

Ondertussen lekgestoken door muggen en steekvliegen (denk ik, zie foto). Dat zijn vliegen met witte stippen. Aletta? Is dit een steekvlieg?

Vervolgens met de camper weg binnendoor richting Metz in de Elzas. Mooie tocht. Camping uitgezocht en daar gestopt. Blijkt een Franse Tokkie camping te zijn. Wel aardige mensen hoor 😂. Op zich mooie camping met zwembad en midget golf. Bij aankomst kregen we een onweersbui als welkomstgeschenk.

Morgen zetten we onze reis voort naar Verdun. Veel geschiedenis van de Eerste Wereldoorlog. Ik wil Hans iets van laten zien zoals de ondergrondse citadel en meer.

Naarmate wij naar het noorden gaan wordt het minder warm.

Tot morgen!

Tot morgen!

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Wat leuk geschreven 🤣😂. Duitsers jennen is ook mijn hobby 🤭. Verdun laten zien. Goed idee Gaan jullie nog langs Colombé les deux églises ? Goede reis morgen 🙋

Ad 2023-08-16 21:10:24

Geweldig Flo.....had graag de gestapo dame op foto willen zien..... Umweltverschmutzung....Hans mit Shampo ins zee Ik zag BB niet zwemmen trouwens. Viel Spass

Martine 2023-08-16 21:10:45

Zo dat was Duitsland!. Die foto van Hans met zijn hengel bij dat bord Verboten zum angeln. Bleef lachen. Veel plezier in Normandie

Sjaan 2023-08-16 21:57:20

Een Daas kan goed steken! Daar houd je vervelde jeukbulten aan over!

Mérie 2023-08-16 22:02:28

Ja een echte daas. Even een kleine lecture: Dazen (Tabanidae) zijn een familie van bloedzuigende insecten die behoren tot de orde tweevleugeligen (Diptera). De daas wordt ook wel brems, bremster, daps, paardenvlieg, blinde daas, blinde mug, blinde vlieg, blinde dazik, dazerik, bouw, dazendimmer of dwazelaar genoemd. De familie is wereldwijd verspreid; er zijn ongeveer 4400 beschreven soorten. In Nederland leven zo'n 38 soorten en in België 41.[1] Twaalf daarvan kunnen serieuze overlast veroorzaken. De bekendste en meest algemene soort is de (gewone) regendaas. Dazen worden vaak verward met horzels, dit is echter een totaal andere groep van vliegen. Horzels kunnen in tegenstelling tot dazen niet bijten. Daarnaast parasiteren de larven van horzels in levende dieren terwijl de larven van dazen zich ontwikkelen rond wateroppervlaktes.

Aletta 2023-08-17 00:32:52

Si tu vas dans le coin la place de Nancy est très belle aussi

Viviane 2023-08-17 09:42:22
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.