Willkommen in Bruchsal

Duitsland, Bruchsal

Precies om 10 uur vanochtend vertrokken en om 6 uur in Bruchsal geland in een natuurcamping d.w.z. dat er niets te beleven is hier. Een bijbehorend natuur restaurant zou heerlijk en goedkoop eten serveren maar helaas het was pas vanaf donderdag open. Wat ik niet verwacht had is dat ze prachtig sanitair hebben verwarmd en wel. De eigenares was er niet en we kregen haar telefoonnummer van andere gasten om iets te regelen. Dat was prima en we kregen de code van het sanitair in het Duits natuurlijk want het is toch altijd zo dat de Duitsers geen andere taal beheersen. Misschien de jeugd nu wel geen idee.

Restaurant dicht dus met de Smart en de honden naar Bruchsal Zentrum om een hapje te eten en wel bij een Turks restaurant genaamd Maya. Aardige bediening en het was super lekker. Nog even in het centrum gelopen.

Voordat we naar de camping teruggingen zijn we nog een kasteel gaan bewonderen. Van buiten want het was dicht. Je kan me niet blijer maken dan met zo n prachtig kasteel. Gebouwd in 1722 voor een bisschop Hugo von Schönborn. Barok stijl, pracht en praal. Jammer dat wij het niet konden bezoeken, maar we hebben wel gegluurd😃 (zie foto). Het deed mij denken aan het Winterpaleis in Rusland, in St Petersburg of de Hermitage met die mooie pastelkleurencombinaties. Zie foto s.

En tot slot, mijn Duits in abominabel maar gelukkig spreekt Hans een aardig mondje Duits. Ik blokkeer volledig en maak knopen met mijn 👅 .... 😛. Niets voor mij maar ik zal mijn best doen in Oostenrijk... Het gekke is dat ik toch heel wat jaren Duits op school heb gehad, veel woordenschat heb ik wel. ....

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

De kop is eraf. En als er geen Duitsers te bekennen zijn, dan hoef je ook geen Duits te spreken 😉. Zie het positief 🙂. Mooie foto's trouwens. Goede reis morgen 🙋‍♂️.

Ad 2023-08-09 22:01:17

Goedemorgen, Florentine en Hans! Een hele fijne vakantie en mooi weer toegewenst ! Ik geniert alweer van jullie eerste foto's: wat een prachtig kasteel! Hartelijke groeten van Els

Els 2023-08-10 07:51:14

En effet très beau château, bonne route

Viviane 2023-08-10 08:21:03

Moi Florentine en Hans. Weer onderweg voor een fijne vakantie met hopelijk minder technische problemen dan de vorige reis naar Spanje. Veel mooie belevenissen met mooi weer toegewenst !

Wim Kruijs 2023-08-10 13:49:44

Qu il est beau ce chateau !! Pas tres accueillante la ville cependant. Super de voyager a nouveau.. Biz

Martine 2023-08-10 18:12:33

Wat is het daar stil op straat... Tja Florentine, zo voel ik me ook in het Frans. Wel een aardige basis, maar een praatje aanknopen is toch net een brug te ver. In het Duits heb ik daar geen enkele moeite mee. Dat vliegt eraan tijdens de vakantie. Dat menselijk brein werkt toch vreemd hoor. Veel plezier bij onze Oosterburen. En geniet van je reis.

Aletta 2023-08-10 23:33:43

Belles images. Tranquille. Pour moi non plus l allemand c est pas mon truc. Profitez bien. Bonnes vacances

Nicole 2023-08-13 19:35:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.