Dag 2 Marrakech is een bruisende stad met een rijke geschiedenis. Daardoor kent het veel bezienswaardigheden. De medina is een wirwar van souks, kleuren en straatjes. Als je wilt kun je een gids inhuren die je langs de bezienswaardigheden leidt en wegwijs maakt in de medina.
Rond half negen de ontbijtzaal opgezocht. Daarna eerst een rondrit gemaakt met de hop-on hop-off bus. Vervolgens gestopt bij de Tombes. van de Saädieden.
In de oude Kasbah, een van de wijken in de medina, vind je de begraafplaats van 4 sultans en 62 familieleden uit de machtige dynastie van de Saädieden, die aan de macht waren in de 16de eeuw. Onder de heerschappij van Moulay Ismaïl werden de tombes ingesloten om alle overblijfselen van de Saädieden te doen verdwijnen. Het duurde tot 1917 vooraleer ze herontdekt werden. De tombes zijn goed gerestaureerd en hebben prachtige decoraties. Er bevinden zich twee balsemplaatsen uit schitterend Carraramarmer. De opvallendste kamer is de hal van de twaalf zuilen.
Later kwamen we bij het grote plein, Djemaa el Fna. Het Djemaa el Fna plein is hét plein van Marrakech. Hier gebeurt alles waar je als toerist op zit te wachten. Je kunt er heel veel authentieke Marokkaanse producten vinden, waarbij je de geuren van alle soorten kruiden niet snel zult vergeten. Ook zijn er veel straatartiesten te vinden, waaronder acrobaten, slangenbezweerders, verhalenvertellers, muzikanten en tanden trekkers. Later op de avond zijn het voornamelijk eettentjes die er zaken doen.
Eerst nog een bezoek aan de souk gebracht. Opletten, want je kunt hier makkelijk verdwalen. Later lekker op de markt wezen eten.
Geschreven door Corrie.is.uit