DAG 3 BUENOS AIRES – SALTA

Argentinië, Autonomous City of Buenos Aires

Het zou een middagvlucht worden naar Salta, maar het werd een ochtendvlucht.
Om 04u45 moesten we uit de veren voor ontbijt om 05u30 en vertrek naar de luchthaven om 06u00. Een dik kwartier rijden met de bus, een verrassend grote terminal voor het enorme aantal vluchten dat er dagelijks in dit immense land plaatsvinden. Samen inchecken en het vliegtuig vertrok om 08u52 om in Salta te landen om 10u45.
Onze nieuwe plaatselijke gids bracht ons met een kleinere bus naar het stadscentrum alwaar het stadsbezoek mocht van start gaan. Het mooie centrale plein Plaza 9 de Julio is het middelpunt van de stad, waar zich ook de kathedraal bevindt, evenals de Cabildo (oude stadhuis). Na een bezoek mochten we een terrasje uitkiezen voor de lunch. Vanaf 13u45 wandelden we dan dan naar de Iglesia San Francisco, waar de bus ons na het bezoek opwachtte. Na een korte stop aan de Convento San Bernardo reden we verder naar de top van de Cerro San Bernardo, een heuvel ten oosten van de stad, die een prachtig panorama biedt over de stad, zijn vallei en de omliggende bergen. De Andes zat toen al in een dreigende wolkensliert gehuld.
Nadat we terug naar de std afzakten hielden we halt bij het standbeeld van Generaal Guemes, een belangrijke vrijheidsstrijder die de inheemse bevolking moest beschermen tegen de Spanjaarden.
Daarna reden we een 10-tal km naar het noordwesten richting San Lorenzo, waar we even mochten kennis maken met de zuidelijke uitlopers van het regenwoud.
De terugkeer naar Salta leidde ons tenslotyte naar ons hotel Alejandro I, waar we aankwamen tegen 17u30.
Vanaf 19u30 gingen we dan samen naar het restaurant Jorge Balcarcé, waar we samen van een goed diner konden genieten.
Toen we terugkeerden rond 22u00, was het weer opeens onweerachtig, het begon te regenen, maar de situatie bleef toch binnen de perken.
Morgen worden we gewekt tegen 06u00, zodat we tegen 08u30 kunnen vertrekken voor een lange rit van naar verluidt meer dan 500 km naar het uiterste noordwesten van het land. Het belooft een lange dag te gaan worden.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.