Vanmorgen de dag rustig gestart. Lekker ontbijtje met vers gebakken eitje.
Dag voorbereid, nieuwe overnachtingen geboekt voor de komende twee dagen.
En toen was het tijd om te vertrekken naar Rystad camping.
Gisteren al een beetje kennis mogen maken met de Lofoten. Nu helemaal. Via de E10 rijden we langs de Ofotfjord. We passeren vel bruggen: de Tjeldsung bru, de Austerstraumen en Vesterstraumen bru (gescheiden door een eilandje), de Raftsundbrua, de Sløverfjordtunnelen (onder de zee, de brug bij Scolvær).
Verder rijden we door vele tunnels. Korte, lange, tunnels “oape zonger daak”, tunnels met een doorkijk. Zo komt er achter iedere tunnel weer een oh momentje. Wat een veelzijdig landschap en wat een bergen en water.
Net voor de Gimsoystraumen buigen we af richting Rystad, waar onze camping ligt. Het is hier wel heel erg rustig. Onze hut spreekt ons wel aan. Lekker ruim met eigen sanitair, een keuken/woonkamer en twee slaapkamers. Voor de inwendige mens halen we een dorpje verder, Gravermark, onze boodschappen voor vandaag bij de Nærbutikken Gravermark. Een klein knus dorpswinkeltje.
Op advies van de eigenaar van de camping rijden we weg verder door en worden we beloond met een mooi uitzicht op Gimsøy.
We rijden weer terug naar de camping en sluiten de dag lekker rustig af.
Geschreven door Annita-en-Hennie