Dag 11; Rusland is groot, héél groot!

Rusland, Kandalasjka

Dag 11;
Het aftellen tot Amsterdam is nu toch echt begonnen. We zakken dan ook steeds verder af.
Maar laten we eerst nog even vertellen van gisteren avond. Dat was toch ook wel weer een bijzondere ervaring.
We rijden weg van Moermansk. En willen ergens wat eten en overnachten. Maar we zijn duidelijk verwend. Niks geen gezellige dorpjes met een leuk hotelletje of camping met een hutje.
Eerst maar eten dan. We zijn midden in Kandalasjka (ruim 200km vanaf Moermansk) en we kunnen echt niks vinden om te eten. Er stopt een politie wagen. Of ze kunnen helpen. Via de vertaalapp laten we weten dat we wat willen eten. We krijgen politie escorte naar een restaurant. Dit hadden we zelf dus nooit gevonden. Je ziet aan de buitenkant echt niet dat er een restaurant achter de voorgevel zit.
Een ander team appt. dat ze op zo’n zelfde manier een hotel hebben gevonden. “Regel maar een kamer we komen eraan!!”
Ook onvindbaar dat hotel , want het zit verstopt in een betonnen flatgebouw. De tijd blijkt er te hebben stilgestaan, ergens vanaf de jaren 50/60. Maar het is schoon en de mevr. achter de receptie en de nachtportier zijn vreselijk aardig. Paspoort inleveren (mét uitreisbewijs) anders geen sleutel. Slik, oké, we zijn hier tenslotte met 5 teams. Die krijgen we echt wel terug.
Het ontbijt vanmorgen was typisch Russisch. En een mevr. zoals ik ze nog alleen in films zie, doet haar best , in het Russisch, uit te leggen wat het allemaal is. Tsja het is niet het zondag ochtend ontbijtje van thuis. Maar ook niet vies.

We gaan weer op route. Want er moeren vandaag echt kilometers gemaakt worden. 1100 km nog tot St. Petersburg en we willen een eind komen.
Het is één rechte weg.(vooruit, af en toe een bocht) Soms goed, soms met gaten omdat ze om de 50 km voor een aantal km aan de weg aan het werken zijn. En iedereen denkt F1 coureur te zijn. Ze halen met een noodvaart in (wat soms maar net goed gaat)

Ik denk dat alle kaarsjes die in Handel voor ons branden werken! Dankjewel lieve Handelgangers dat jullie aan ons gedacht hebben.

Dus.... helaas geen leuke plaatjes vandaag. Alleen wat foto’s om de sfeer in het hotel te krijgen.

Xx van ons

Feitjes;
  • vandaag gereden;
  • we hebben vandaag in totaal sinds vertrek al 6000 km gereden
  • nee, ik heb geen dubbele foto’s toegevoegd. Het uitzicht was echt alleen maar zo!
  • de Russen zijn heel vriendelijk en behulpzaam. Ook al spreken we elkaars taal niet. Samen komen we er wel uit.
  • met handen en voeten kun je zelfs een heel gesprek hebben met elkaar 🤣 ( Что-то на русском языке AMSTERDAM,Снова что-то на русском языке VOETBAL, Даже больше на русском языке, AUTO ???? Wij knikken traditiegetrouw 2x ja 1xnee. Lijkt heel geloofwaardig geloof me 🤣
  • heel sneu dat een team waar we goed contacten hadden, achter is moeten blijven in Kandalasjka. De waterpomp van hun VW busje is kapot en woensdag is ter plekke pas een nieuwe.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Volgens mij is er in Petersburg ook WK voetbal zal wel druk zijn ivm Hotels ? Bon journey👍

Wim Luijbregts 2018-06-18 07:19:02

еще очень хорошая поездка

Betty 2018-06-18 09:41:37

Mooi verslag, hoor. Zelfs zonder die schitterende plaatjes :-).

Jolande 2018-06-18 17:31:06

Na een paar dagen van de wereld te zijn geweest. Op weg naar en in Handel is geen bereik😉, nu weer helemaal bijgelezen! Handel blijft een ervaring maar bij die van jullie valt Handel in het niet. Als verkeersregelaar heb ik je wel gemist, maar gelukkig hebben jullie genoeg om handen om te regelen! Geniet ervan!

Geert 2018-06-18 23:38:52

Annemieke Wat een leuke verhalen ik geniet er elke keer van, ik zou zeggen boekje van maken!

Ruud 2018-06-24 21:02:04
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.