Ljubljana dag 2

Slovenië, Ljubljana

Vandaag zijn we precies 2 weken onderweg en hebben we inmiddels 8 plaatsen aangedaan. We worden weer met regen wakker dat is wel jammer. Na het voortreffelijke ontbijt lijkt het gelukkig toch wat op te klaren. We hebben hier geen ontbijtbuffet maar kunnen gewoon kiezen van de kaart wat we maar willen. Eggs Benedict of continental breakfast, yoghurt met heerlijk vers fruit noem maar op...super lekker!
Om 11 uur zijn we klaar om de stad verder te gaan verkennen.Van Bajabikes horen we niks meer dus de fietstocht gaat helaas voor de 2e keer deze vakantie niet door. We hebben ons inmiddels goed ingelezen en weten precies wat we nog willen gaan zien. Eerst gaan we naar de "Neboticnik" waarvan de letterlijke vertaling "wolkenkrabber" is. Toen dit gebouw werd gebouwd in 1933, was het het hoogste gebouw in Midden-Europa. Het blijkt echter maar 12 verdiepingen hoog dus dat valt een beetje tegen. In Woerden staan er hoger. Ze noemen het hier al gauw een bezienswaardigheid komen we steeds meer achter. Toch heb je er een mooie view over de stad. Op de bovenste verdieping is een restaurant daar drinken we een bakkie koffie. Dan lopen we verder naar de drakenbrug....zou ook heel bijzonder moeten zijn?? De draak is het symbool van Ljubljana en staat voor dapperheid en kracht! Als we de brug gefotografeerd hebben lopen we door richting het kasteel. Dat wil zeggen naar de kabelbaan die ons er naartoe brengt. Boven bekijken we de verschillende vertrekken van het kasteel. De kapel, de gevangenis etc. Het uitzicht over de stad is weer mooi maar het kasteel is ook niet echt spectaculair. We willen de terugweg lopend afleggen maar ineens zien we zo'n toeristisch treintje aankomen. Normaal vinden we dit te kinderachtig voor woorden maar nu lijkt het ineens een heel goed idee om de stad op deze manier verder te bekijken. Voor we het weten zitten we, met een audioset in onze oren, in het treintje. We worden een uur lang door de straatjes van Ljubljana gereden stoppen onderweg bij een water wat bijzonder zou moeten zijn. Nou wij zien het allemaal niet. 🙄Ljubljana is best een mooie stad...niet groot met een leuk compact centrum maar een dag hier had genoeg geweest! Morgen gaan we naar Kroatië! Hopelijk gaan we daar de zon wat vaker zien!🌞

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Hopelijk op weg met wat meer zon🌞

Theo&Riet 2025-05-09 12:59:41

Jullie dag begint goed, wat een heerlijk ontbijt! Leuke foto van jullie bij het bloemenhart! Goede reis naar Kroatië, het is daar 20 graden, met zon!

Petra 2025-05-09 15:18:18

Op naar de zon 🌞!

Dicky 2025-05-09 19:19:04

Inderdaad op naar zonnige oorden. Je wil onderhand je jas wel uit. Veel plezier in Kroatië. En zo'n treintje lijkt kinderachtig, maar is heel handig om in korte tijd de highlights te zien. Wij doen het wel vaker.

Anita 2025-05-09 20:33:21
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.