6 t/m 9 November 2017

Spanje, Campell

Maandag:
is een prachtige dag, deze gebruiken wij om een mooie wandeling te maken. Wij gaan o.a. ons oude brood afleveren bij de ezeltjes en ezelinnetjes. Verder gaat de tocht buiten lang de melaatsen kolonie en hun buiten het terrein gelegen moskee. Mag natuurlijk ook niet op het eigen terrein want het is een Katholieke instelling. Scheiding moet er natuurlijk wel zijn. De hele tocht is ruim 4 kilometer maar door het klimmen en dalen onderweg lijkt het wel het dubbele.
s’ Avonds eten wij aardappelpuree met mosterd, rode uiencompote en gestoofde prei in dikke plakken ham uit de oven.

Dinsdag:
genieten wij direct vanuit het bed van een prachtig uitzicht over het dal. Later gaan wij opnieuw aan de wandel, naast de receptie gelijk omhoog, een hele beproeving dan via Fleix naar Benimaurrell door het dal. Bij Benimaurrell weer omhoog, dan buitenom het gehucht en via de hoofdstraat weer terug. Terug naar Fleix gaat over de asphaltweg en in Fleix stijl naar beneden om via de andere kant weer naar de camping te lopen.
Een tocht van 6,15 kilometer maar die voelt aan als 16 kilometer.
Onderweg nog wel de nodige vitamines aangevuld door verse vijgen en verse sheron vruchten te plukken en op te eten. Heerlijk gewoon.
s’ Avonds eten wij gevulde paprika met witte rijst.
Later op de avond is er een wolkenloze hemel met schitterend maanlicht.

Woensdag:
wij denken naar de markt te gaan in Pego maar helaas blijkbaar vergist in de dag dus geen markt. Dan maar even het lokale Godshuis bezocht voor enige geestelijke ondersteuning.
Erg mooi de kerk zowel de buitenkant als de binnenkant. Een mooie ronde koepel maar wel met een net onder de koepel om de afbladderende verf van de beschilderingen op te vangen.
Dan merken wij buiten gekomen op, dat heel veel regenafvoeren in het centrum zijn voorzien van gietijzeren ondereinden met kopjes er in gegoten.
Heel apart en erg leuk. 3 verschillende gezien, een meisjeshoofd, een jongenshoofd en een nar. Verder zijn er duidelijke verschillen in de staat van onderhoud.

Donderdag:
Eerst brengen wij een bezoek aan de lokale markt in Campell. Waar er normaal 5 kramen staan zijn er nu maar 2, de groenteman en de visboer. De rest heeft het waarschijnlijk door de kou laten afweten.
Na de middag gaan wij weer een tochtje maken, om de top van de berg voorbij Benimaurrell.
Volgens zeggen slechts een korte wandeling maar dat viel wel erg tegen, niet de afstand maar de moeilijkheidsgraad. Het was nagenoeg geheel klimmen, klauteren en afdalen over kiezelstenen en grote keien. Veel stukken door rivierbeddingen en heel soms een stukje door een boomgaard. Onderweg nog een paar schitterende bloemen en ook een geitenkudde met prachtige beesten. Aan het einde van de zeer vermoeiende tocht in het restaurant op de top een kop koffie genuttigd.
Het avond eten bestond uit rijst met kroepoek, komkommer met ui en sweet chilli saus met sambal goreng hati Sapi kering Peteh. (Runderlever met aardappels en Indische bonen)

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Het was een mooie dat en loodzwaar. Morgen rustig aandoen? Groetjes van ons xxxx

Anny 2017-11-09 19:46:00

Ik bedoelde mooie dag he

Anny 2017-11-09 19:47:17
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.