Vandaag moesten we vroeg op, want we gaan een dagje naar de Brownsberg. Om 07:45 staat de taxi voor de deur. Het is een lange rit naar de Brownsberg.. onderweg stoppen we voor een snack en een kop koffie. Op een gegeven moment komen we aan in het dorp Brownsberg. Ik denk dat de busrit wel 2,5 uur heeft geduurd.
In Brownsberg wisselen we van bus. De nieuwe bus heeft 4 wielaandrijving. Als we vervolgens de asfaltweg inruilen voor het zandpad wordt al snel duidelijk waarom we moesten overstappen. Deze weg is extreem. Diepe geulen, gaten en modder, met af en toe een klein stukje goed zand. Ik denk dat de weg naar de top 10 km lang is, we doen er ruim een uur over. Vier keer uitgestapt omdat het te gevaarlijk is om in de bus te blijven zitten. 19 jaar geleden zijn we ook naar de Brownsberg gegaan, maar konden we zonder moeite met een gewoon busje naar boven rijden.
Op de top even gekeken naar het brokopondomeer. In de verte zien we bruine plekken, sporen van het goudzoeker. Ook nog komkomnerkruid geproefd. Een plantje dat smaakt als komkommer, schijnt veel ijzer te bevatten. Hierna een wandeling door het woud richting de Leo waterval. Onderweg een stel brulapen kunnen spotten, hoog in de bomen. Ook is ook een babietje bij. Na een wandeling met modder, dalen en stijgen, komen we aan bij de waterval. Het is er heel idyllisch. Met een handdoek ons afgeschermd om de zwemkleding aan te doen. Onder de waterval kan je staan, maar het water klettert wel hard neer. Rechtop staan is lastig Langer dan 30 seconden houd ik het niet vol.
De busrit terug had de zelfde lengte en kuilen. S'avonds gegeten bij Joah Inn, tassen ingepakt en de wekker gezet. Morgen moeten we weer vroeg op voor het binnenland, boven Suriname (gebied boven het Brokopondomeer aan de Suriname rivier)
Geschreven door VakantieAchenbachVeira