Vogeltjes en familiebezoek

Suriname, Paramaribo

Vandaag vroeg op, want het is zondag, de dag voor vogelfluit wedstrijd. Tijdens de wandeling vallen de vele houten huizen op. Veel hebben een beroerde staat, maar gelukkig worden er ook huizen gerestaureerd. Regelmatig komen we ook dakloze mensen tegen.

Aangekomen op het vrijheidsplein is de vogeltjeswedstrijd helaas al afgelopen. Dan maar een stukje verder wandellen. We komen in de palmentuin, en nemen een kort bezoekje aan de Chinese markt. Een paar dingetjes geprobeerd. Eigenlijk smaakt alles wel lekker. Berend had een drankje met glibberige bolletjes er in.

Terug in het hotel het eerste ontbijt genomen. De koffiezetter met cups maakt lekkere koffie en de rest van het ontbijt is ook prima. Lekker gezwommen in het zwembad. Lummelen met een balletje.

Geld pinnen in Paramaribo gaat vandaag wat lastig. Veel automaten hebben een storing, maar gelukkig vinden we er een paar die wel werken.

In de middag op bezoek bij familie. Eerst naar Norma. Ik heb hier veel zin in, omdat we hier 18 jaar geleden hebben gelogeerd. Ben erg benieuwd of ik nog het een en ander kan herkennen.

Met de taxi gaan we er naar toe.  Taxiritjes zijn een soort van kleine cadeautjes. Het is telkens afwachten hoe dit cadeautje er uitziet. Dan bedoel ik de bestuurder, de auto, rij gedrag, de muziek en uiteindelijk ook de prijs 😀

Norma verwelkomt ons hartelijk. Haar hond begroet ons ook met een blafserenade, maar zit gelukkig vast Ik herken het huis nog. In de 18 jaar is er niet veel veranderd aan het interieur. Er is een fijn briesje op de veranda. Norma is nog steeds een vrouw met groene vingers. Ze heeft mooie planten in de tuin. We krijgen onze eerste Fernandes in Suriname, gekoeld uit de vriezer.

We zijn ook nog even naar het winkeltje gegaan waar we 18 jaar geleden regelmatig naar toe gingen. Helaas gesloten, maar Cedie herkent het wel.

Na 2 uur gaan we met het volgende "taxi cadeautje" naar tante Nieke. Ook hier worden we hartelijk onthaald. "Gezellig" is een korte omschrijving van dit bezoek. We vermaken ons met praten, snacken, drinken. Maar ook met Manje (mango) plukken en spelen met de honden. Leuk ook dat de nichtjes er ook zijn. Waarschijnlijk gaan we eind juli nog een dag/avond met hun op stap. De Barra ging er ook heerlijk soepel naar binnen, jammie.

Wederom met een cadeautje naar het hotel. Telkens met 2 taxi's, omdat we met zijn zessen zijn. Grappig dat je dan ook twee verschillende prijzen afrekent.

Het eten in het hotel is wederom lekker, Boris neemt zij eerste slokje bier in zijn leven (zegt hij). In Suriname mag je vanaf je 16e alcohol drinken. Hij is nog niet razend enthousiast over de smaak. We gaan weer lekker vroeg naar bed. We zijn moe, waarschijnlijk vanwege de jetlag.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Mooie foto's! 📸

Cynthia 2022-07-29 16:05:01
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.