Konstanz - Mainau - Lindau

Duitsland, Mainau

Na het ontbijt zitten we nog even buiten op het terras. Dan komt er plots een helikopter over het meer gevlogen. Onverwacht land die net voor de tuin van het hotel. Het blijkt een helikopter van de Notartz te zijn. Er is een noodgeval in de buurt. Even later komt er ook nog een ambulance, maar als die zien dat de helikopter er al is, gaan ze weer. Wat er precies gebeurd is weten we niet.

Als we later onderweg zijn naar Mainau begin het een beetje te miezeren, dus we besluiten om eerste even door Konstanz te wandelen voordat we naar het bloemeneiland gaan. Konstanz is een leuk plaatsje met veel (luxere) winkels.

Na de lunch rijden we naar Mainau. Wanneer we de auto geparkeerd hebben en richting het park wandelen horen we een vreemd, hard geluid.... kikkers? vogels?.... Het blijken futen te zijn die baltsen en strijden om hun gebied. Wat een prachtig schouwspel. Verderop zit een zwaan te broeden. Waar je ook kijkt, het uitzicht is prachtig. We treffen het met het weer, een aangename temperatuur om te wandelen. In de vlindertuin zien we de meest prachtige vlinders. Ik heb zelfs een Monarch-vlinder op de hand gehad en later een paar maal (en dat lukt echt zelden met deze beweeglijke vlinders) kunnen fotograferen met geopende vleugels. Een waren beelden van een pauw en eenden helemaal met bloemen gemaakt.

We zijn lang in Mainau geweest, het was al bijna 18:00 uur, dus het bezoekje aan Meersburg hebben we laten schieten, we zijn gelijk naar Lindau gereden. Een prachtige oude plaats, vooral de haven is een indrukwekkend gezicht met aan de ene zijde van de invaart een vuurtoren en aan de andere zijde een gigantische leeuw. We hebben nog heerlijk gegeten bij Pauli (een terras zat er niet in, die waren overvol of dicht, maar we hadden toch nog een beetje zicht op het water).

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.