Rond 8:00 werd ik wakker door een aardbeving, ik lag nog te slapen en ik word wakker omdat mijn bed aan het schudden was. Ik open mijn ogen en zie de muren bewegen, spullen van mijn bureau afvallen en de koffers die ik op elkaar had gestapeld vielen om. Het rommelde alsof het onweerde. 2 sec later realiseerde ik me dat het een aardbeving was. Buiten hoorde je mensen schreeuwen, luchtalarm ging af en er werden dingen omgeroepen vanuit de luidsprekers. Vanuit mijn bed ben ik in een keer onder mijn bureau gedoken. Na een minuut hield het trillen op en kwam Rachel (andere uitwisseling student die hier 2 week geleden is gekomen) mijn kamer in stormen. Het gastgezin was zo als elke ochtend wandelen en was dus niet thuis. Door de gang lagen spullen verspreid die van planken afgevallen waren.
De aardbeving had een magnitude van 6,1 en was in Osaka Takasuki op 10km diep. We konden het in Nishinomiya dus goed voelen. Er is geen tsunami aangekondigd. Nu 2 uur later hoor ik nog steeds alarmen af gaan en sirenes. Treinen zijn gestopt met rijden, ook de bullet train is stil gezet. Lessen van vandaag zijn afgelast. Hier in de omgeving valt de schade mee maar in de center in Takasuki zijn huizen en het wegdek beschadigd ook zijn er 3 doden gevallen waaronder een 9 jarig meisje die onder een vallende muur is gekomen.
Met mij gaat het goed trouwens, het leven hier gaat gewoon weer verder. Winkels zijn wel gesloten. We zouden vandaag nog taart halen omdat Chikako vandaag jarig is. Maar geen taart vandaag omdat het winkelcentrum gesloten is. De foto's van de aardbeving in het verslag zijn ook in Osaka en niet bij ons in de straat. Af en toe voel ik nog wel wat na schokken.
https://www.demorgen.be/buitenland/drie-doden-en-ruim-veertig-gewonden-na-aardbeving-in-japan-geen-risico-op-tsunami-s-baa05cc5/ https://www.nu.nl/buitenland/5317397/zeker-twee-doden-zware-aardbeving-bij-japanse-stad-osaka.html Geschreven door Marthejapan