Toen we opstonden was her een stralende dag en dat is de hele dag zo gebleven: een mooi contrast met gisteren.
Na een heerlijk ontbijt in het hotel konden we ons lunchpakket ophalen: dat hadden we gisteren gevraagd en gelukkig konden ze het leveren.
Het mooie weer nodigde de vogels uit om zich van hun beste kant te laten horen. Na een paar kilometer hoorden we het karakteristieke geluid van de nachtegaal. Wij stopten om hem te spotten en, ja hoor, voor de 1ste keer zagen we hem in het echt in een struik, nu gelukkig nog zonder bladeren, uit volle borst zingen. Het is een onopvallend bruin vogeltje van een decimeter groot, maar een volume er uit zijn snavel komt, ongelooflijk.
Ook nog rondvliegende rietzangers en puttertjes, onze dag kon al niet meer kapot.
We moesten ook een stukje langs een fietspad en zagen aan de linkerkant een vrouwtjesfazant in haar onopvallende kleuren. Komt er een stadsjongen op zijn huurfatbike langs en hij roept: kijk, een superkip!!!
Daarna liepen we een heel stuk langs de slufter met een heleboel watervogels. Bij een uitkijkpunt lunchen met uitzicht op een plas met eidereenden, bergeenden en tureluurs: een pr88 gezicht.
Het silhouet van de vuurtoren wordt nu steeds groter en over de Eierlander duinen gaan we nog 1 keer naar het strand. Bij een strandpaviljoen klimmen we naar boven en bij de vuurtoren aangekomen bellen we bij een paal met een groene sticker de eilandbus. We hebben vandaag 15.5 km gelopen en om 15:00 haalt de bus ons op. Na een klein uurtje zet de bus ons af bij de veerhaven zodat we om 16:00 de veerboot naar de vaste wal nemen. Geen kaartje nodig dus voor het ongelooflijke bedrag van EUR 2.50 per persoon zijn we heen en weer naar Texel geweest! De terugrit naar huis werd enigszins vertraagd door het vastzittende verkeer rond Amsterdam. Maar we zijn weer thuis na een memory lane door de Haarlemmermeer en langs Alphen a/d Rijn. Totale vertraging zeker 2 uur 🥲
Geschreven door JurAgnesOpReis