Na het simpele ontbijtje richting fietsenwinkel waar we met de glimlach en een espresso in 45 minuten geholpen worden.
Pet af voor Peti Farrad-Shop in Zams. En dan begint het echte werk... de fameuze Reschenpas... meteen enkele kleine venijnige klimmetjes en heel snel de verkeerde weg op - een klim langs wegwerkzaamheden waar wij helemaal niets te zoeken hebben! Scheisse zeg je dan want tijdens de afdaling willen we de remmen sparen!
Met slippertjes links en rechts terug op het rechte Reschenpad. Het is bloedheet tussen de bergen maar de Inn-rivier houdt ons nog wel fris op sommige plekjes. De weg voert ons door pastorale landschappen en dorpjes maar ook tunnels met heel snelle afdalingen tot in Zwitserland. In Martina een locale dame met leuk rariteitenwinkeltje gesteund door koffie te drinken en haar kersencake te proeven want we moeten ons voorbereiden op de echte klim. De Reschenpas bestaat uit 12 haarspeldbochten en die moeten wij dus nemen terwijl we de batterij vervaarlijk snel zien leeglopen en we dus in tour-stand aan 12 per uur klimmen tot in Nauders. Maar hoera... daar wacht ons een heerlijk bergdorp dat in de winter een toffe skiplek blijkt maar in de zomer gewoon volloopt met bikers en trekkers allerhande.
Sommigen zoals wij maar ook de echte extreme mountainbikers waar wij alleen maar van ver naar durven loeren. Toffe kamer in 'Morgensonne' zo maar op de tast gevonden + een heerlijk restaurant! Dat verdient een pint. Zum wohl!
Geschreven door JohanFrieda2018