Vandaag zijn we van Arudy op tijd richting Lourdes gegaan. Niet om daar St. Bernadet te vereren of water uit de heilige bron in te slaan, maar gewoon om de gebouwen en alles daar omheen eens gezien te hebben.
De dag begon met regen en onweer.
In Lourdes enorme kerken, zelfs twee boven elkaar met het altaar boven de heilige bron. In de kerken en de omgeving daarvan meerdere kapellen ter ere van diverse heiligen. Heilige missen wisselden elkaar af. Al met al een enorm spektakel zowel religieus als economisch. In het stadje winkel aan winkel met heiligen beelden en aanverwante voorwerpen. Diverse maten jerrycans te koop om het water uit de heilige bron in mee te nemen. Hebben wij niet gedaan. Wij waren al nat genoeg van de, die morgen aanhoudende regen.
Van Lourdes doorgereden naar Gedre. Daar aan de Hameau de Heas op de perkeerplaats tegenover de kapel een camperplek gevonden.
Geschreven door Hobbelink48