Ik heb gisteren niets geschreven. Het regende namelijk niet, maar het hoosde. De hele dag... Ik had slecht geslapen vanwege een heel luidruchtig stelletje wat naast me terecht is gekomen dus ik maakte er een ontspannen dagje van en ik heb nog een tripje geboekt voor aanstaande dinsdag door de Douro vallei. Dit moet waanzinnig mooi zijn. Vannacht weer een waardeloze nacht gehad omdat ik midden in de nacht wakker werd van het terrorstel. Godzijdank zijn ze vanochtend uitgecheckt. 😇
Vandaag (het is weer zonnig en lekker) heb ik een tripje gemaakt naar Aveiro. Dit stadje wordt ook wel het Venetië van Portugal genoemd vanwege de kanalen waarop je op Moliceiros kan varen. Dit zijn boten waarop vroeger het ingewonnen zout werd vervoerd en waarop algen werden gevangen. De algen werden gevangen om cosmetische producten van te maken en om de grond mee te bemesten. Het was vroeger een hele rijke stad vanwege de zoutwinning. Dit was zoals jullie allemaal weten zeer kostbaar vroeger. Zoutwinnen doen ze nog steeds.
Het stadje is erg pitoresk en schattig en net als Porto en Lissabon erg schoon. Hier hebben we met een klein groepje op een moliceiro een rondvaart gemaakt door de stad. Ik heb geprobeerd wat meer tekst en uitleg bij de foto's te zetten. We hebben ook het traditionele snoep geproefd in de vorm van een schelp. Het bevat eigeel en suiker en ik vind het heel vies! Ze doen hier nogal veel met eigeel. Niet mijn ding. Zo'n hele mond vol eigeel in zoetigheid.
Ons tripje werd vervolgd naar Costa nova. Hier zie je allemaal in streepjes geschilderde huisjes. Heel bijzonder. Was het het mooiste, meest spannende tripje wat ik ooit gedaan heb? Nee, maar onze gids Pedro (zo heet bijna iedereen hier 😜) had veel uit te leggen over de historie en dat vind ik persoonlijk erg leuk. Het groepje was ook gezellig, het weer was heerlijk en de omgeving mooi en weer even anders.
Morgen wordt het wederom goed weer en ga ik de hoogtepunten van Porto ook eens van binnen bekijken. Até a vista!
Geschreven door Frederika