Ik heb vannacht slecht geslapen. Ik werd met behoorlijke koppijn wakker en ik had heel erg last van mijn buik. De receptioniste heeft me aangeraden om geen kraanwater meer te drinken dus ik koop mijn water nu gewoon. Dat lijkt de boosdoener, want het gaat nu een stuk beter.
Vanochtend na het ontbijt heb ik lekker rustig aan gedaan. Ik ben alvast een tramkaartje gaan kopen naar station Santa Apolonia, want daarvandaan vertrok mijn trein. Toch? De receptioniste had het helemaal voor mij uitgedokterd. Daarnaast had ze voor de lunch een vegan restaurant aangeraden en jemig de pemig, wat heb ik daar lekker gegeten!
De hoofdpijn was nog niet echt gezakt dus ik bleef lekker binnen in het hostel chillen, uit de brandende zon. De receptioniste maakte lekkere kopjes kamillethee voor me. Echt heel lief.
Om 15:00 ging ik naar het tramstation en 2 minuten later was ik braaf op het treinstation Santa Apolonia, maar de man achter het loket vertelde mij dat dit toch echt niet handig was, want dan moest ik steeds overstappen. Dus ik moest naar een ander station in Lissabon en daar moest ik dan EEN UUR! wachten in de brandende zon. Het was grappig, want toen ik eerder die ochtend een tramkaartje ging kopen kwam er een Portugese meid mij om de weg vragen. Ze ging nogal snel dus ik zei dat ik niet Portugees ben en ik vroeg of ze Engels sprak. Ze was verbaasd, want ze had echt gedacht dat ik Portugees was. Grappig. In de trein kwam er een meid naast me zitten en ze begon een heel gesprek. Ze praten zo snel en ze slikken zoveel letters in waardoor er zoveel aan elkaar wordt vastgeplakt dat ik het niet goed kan volgen. Ze kon niet zo heel goed Engels dus het werd een beetje half Portugees, half Engels, maar zij lag echt dubbel toen ik zei dat ik niet Portugees ben. Ze zei: huh, je ziet er echt zo Portugees uit! Echt niet normaal! Ik dacht het echt! Na 20 minuten begon ze weer te lachen en met haar hoofd te schudden. Ze kon het nog steeds niet geloven. "Haha, ik ben echt Hollands". Ze studeert mechanical engineering. Dat vind ik echt zo cool.
Om half 7 kwam ik eindelijk in Évora aan. Bezweet en bekaf. Toen werden alle taxi's voor mijn neus weggekaapt, maar de laatste zei dat hij een taxi voor mij ging bellen. Heel lief.
Even na zevenen was ik dan eindelijk in mijn nieuwe hostel aanbeland. Het is hier echt brandschoon, het ruikt heerlijk en je wordt op je wenken bediend. Ik heb een hele slaapzaal voor mezelf en daar was ik ook wel even aan toe. Een lekker rustig nachtje. Ik kreeg hier een heerlijke home made maaltijd met als hoofdingrediënt uiteraard bakkeljauw. 😂 Ze hebben een heerlijk dakterras waar ik lekker kan roken dus ik ben erg content. Dit is misschien een wat saai verhaal, maar morgen ga ik deze prachtige stad met o.a. een bottenkapel, romeinse tempel en pilaren bezichtigen dus dan komen er weer wat mooie foto's bij.
Slaap lekker! (Het is hier trouwens een uur vroeger dan bij jullie) Ik kreeg nog foto's van Anna van Belèm dus die voeg ik ook nog toe als kers op de taart. 😉
Geschreven door Frederika