We zijn na een bijzondere en lange reis (lang verhaal) uiteindelijk bij ons hotel aanbeland in de Joodse, hippe wijk Kazimierz.
Ik kan deze wijk echt aanraden voor wie naar Krakau gaat. Het is 10 minuten lopen naar de oude stad, maar dit is echt een levendige en hippe wijk met de leukste bars, pubs en authentieke restaurants. De sfeer is zo relaxt! Ik heb dat nog nooit eerder zo ervaren in een stad. Mijn hele beeld van Polen is veranderd. Ik had nogal wat ervaring met nare exemplaren in mijn tijd in Londen, maar daar is hier niks van terug te zien. Iedereen is zo vriendelijk.
We waren om 18:00 eindelijk bij ons hotel. Het is hier zulk lekker weer! Het bleef tot middernacht zo aangenaam dat een jas niet nodig was. Het eten is heerlijk, er zijn zo veel barretjes, pubs, café's en restaurants.
Het is 10 minuten lopen naar de oude stad vanaf ons adres, maar wij zijn omgelopen langs de rivier de Wisła. Het is zo mooi groen hier en je loopt langs de Wawel met prachtige gebouwen op de groene heuvels en de draak die echt vuur spuwt. Vet cool!
In het oude centrum kom je lopend door een park uit bij het beroemde plein Rynek Glowny. In heel Krakau zijn 700 bars! Wij kwamen via een heel klein steegje in een soort gangenstelsel terecht waar wij bij een barretje hebben gezeten. Uiteindelijk zijn we op de terugweg naar ons hotel nog in een (underground, letterlijk) rock pub beland. Dit deed een beetje denken aan de kelderbar in Vera, maar dan met een waanzinnig grappige barvrouw met een grote bek. Er zat een Amerikaan links van ons aan de bar die een liter!! bier dronk. Het was net een vaas.
Wat een levendige, relaxte en jeugdige stad is dit zeg! Ik kan iedereen aanbevelen om Krakau te bezoeken. Niet alleen vanwege de rijke en treurige historie, maar je kijkt je ogen uit en de sfeer is super!
Onze eerste avond was geslaagd. Een zomerse, zwoele avond in een stad die nooit lijkt te slapen, zo levendig blijft het op straat. Zelfs kleine kinderen zijn nog wakker.
Geschreven door Frederika