Luson - 15 aug

Italië, Trentino-Alto Adige

Vandaag hebben we een sportieve dag voor de boeg. We rijden per auto in ca 20 minuten naar Plose aan de zuidelijke kant van de Lusonse bergen. Plose is het skigebied van Brixen en het gebied is ontsloten met een paar kabelbanen.

Wij nemen de lift in Plose zelf die ons van 1.100m naar 2.100m hoogte halverwege de berg brengt. Er zijn verschillende wandelingen mogelijk en wij kiezen de Woody Walk. Het is een gemakkelijke wandelroute die zeer geschikt is voor kinderen. Onderweg zijn er allerlei activiteiten te doen, van een glijbaan, een waterval met tandrad tot een klein meertje waar je op een vlot via een touw jezelf naar de overkant kunt trekken. Voor de kinderen maakt het de wandeling een stuk interessanter. De route loopt deels door een bosachtige omgeving en deels door een heidegebied. De uitzichten op de Dolomieten zijn fenomenaal en indrukwekkend en we maken een paar mooie foto’s. Halverwege de route lassen we een tussenstop in voor een lunch in de Rosalmhütte en genieten we buiten van lokale gerechten, zoals een brettljause, macaroni, schapps en een tiramisu. Heerlijk en dat in combinatie met het adembenemend uitzicht op de steile en puntige Dolomieten!

Terug in het hotel ruiken we de geur van verbrand hout en blijkt dat voorafgaand aan het diner een aperitief geschonken wordt op de binnenplaats, terwijl het haardvuur brandt. Een leuke start van de avond.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.