Naar Erfurt

Duitsland, Erfurt

Jazeker, we zijn weer op reis!!
Vanmorgen om 9.00 hadden we ontbeten en de auto ingepakt. De bestemming is vandaag Erfurt in voormalig Oost Duitsland waar we om 16.00 uur in ons mooie appartement waren aan de rand van de Altstadt. Er stond een fles Sekt klaar voor ons👍 De planning is 3 nachten Erfurt, 3 nachten Leipzig, 3 nachten Mazlzenice in Slowakije waar we logeren bij Kees, een vriend van Jos, die dan jarig is. Daarna gaan we Tsjechië ontdekken. We hebben er veel zin in. De reis verliep goed, al was het tot Kassel wel druk op de weg. We zagen heel veel mooie, gele velden met bloeiend koolzaad.
Erfurt is een mooie , oude stad. Al in 742 werd de stad genoemd toen Bonifacius er een bisdom stichtte. Tijdens W.O.II is de stad relatief weinig beschadigd. Vanaf ons appartement is het ongeveer25 minuten lopen naar het bekende plein Fischmarkt. Daar drinken we wat op een gezellig terras en dan lopen we naar de Dom. Ook daar is een mooi plein met veel terrasjes. We eten buiten bij restaurant Zum Goldenen Schwan. We proberen de bekende Thüringer Bratworst, Jos met sauerkraut en ik met asperges. Lekker hoor👍
Vandaag was het warm 27 -29°🌤
560 km gereden
7 km gelopen

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Mooie stad waar jullie zijn neergestreken. Wij zijn er jaar of 8 terug geweest. Er is genoeg te zien , ook in de omgeving.

Anna 2025-05-02 21:52:30

En jullie zijn weer lekker on the road..........heerlijk, geniet ervan !

Reny 2025-05-03 07:22:05

Ik volg jullie op Chris z,n tel.de mijne moet gemaakt woorden dus ook de woordfeut ligt eruit

Jeanne 2025-05-03 08:22:27

Leuk om jullie weer te volgen. Lekker genieten!

Marianne R. 2025-05-03 08:48:49

Wat lekker dat jullie weer op vakantie gaan. Heel veel plezier gewenst en wij vinden het erg leuk om jullie te volgen.

Rob en Karin 2025-05-03 09:43:38
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.