Ook deze B&B heeft het ontbijt( koffie met croissant) in een plaatselijk koffietentje.
Daarna lopen we door smalle straatjes naar Castello Pandone, een kasteel uit de 10e eeuw. We kopen een kaartje en zien de geschilderde paarden op de muren (uit 1521-1527. De toenmalige bewoner heeft er toen 26 laten schilderen.
Er is ook een afdeling met kunst uit de regio, mooi!
We stappen in de auto en gaan een route rijden door het dal van de Volturno. Het is prachtig zonnig en helder weer. We zien al veel herfstkleuren🍁🍂, mooi!
We rijden o.a. door Filignano (met een herinneringsbord van Mario Lanza (een zanger geliefd door onze moeders😂🤣), Selvone, Scapoli ( doedelzakkendorp), Castelnuovo al Voturno en Castel San Vinzenco di Volturno. Daar zijn opgravingen en een bijzondere crypte ( jammer maar gesloten). Wel hebben we de zuilengang uit de 15e eeuw gezien bij de Basilica di San Vincenzo Nuovo.
Erg mooi......En grappig : het is de voorkant van het boek Mooi Molise. We hebben de foto nagemaakt😊😂
We hebben op een prachtige plek heerlijk geluncht, in the middle of nowhere. Op aanraden van een inwoner toen we niets konden vinden.
Af en toe is het heel moeilijk om restaurants te vinden.
Terug in Venafro wilden we nog naar het olijfbomenpark. Maar het is erg slecht aangegeven , we konden het niet vinden🤔
Dit was de laatste "echte" vakantiedag .
Dit gebied in de Molise rond Isernia en Venafro is heel erg mooi. Er is ook veel te zien. We zijn er nog niet uitgekeken...😂
Het is opvallend dat we in dit gebied de enige buitenlandse toeristen zijn. Dat was in de Abruzzo eigenlijk ook zo in tegenstelling tot Puglia, daar zijn echt veel Nederlanders en Duitsers.
Geschreven door AnJos