Het was nog erg rumoerig toen wij gisteren gingen slapen, met name vanuit het hotel naast ons en op de gang, maar rond 23.00 uur was alles stil. Dat viel dus al niet tegen. We hebben goed geslapen en het verbaasd mij hoe goed ik thuis los kan laten. Heb de kinderen gisteren verschillende keren gehoord en dat is fijn.
Om 5 uur werd ik opgeschikt door enorm veel kabaal van buiten. De gemeente was de straten aan het schoonmaken met veel schreeuwende werklui. Om half 6 werd het weer stil en heb ik nog 2 uurtjes geslapen.
Het is rond half 9 als we aan ons ontbijt zitten. Er is zoveel keus! Wat is het toch fijn om zo verzorgd te worden.
Na een uur gaan we richting de car rent en huren ons een leuke Fiat. Wilco is helemaal blij 😂.
We rijden eerst maar de Lidl voor wat eten en drinken voor onderweg en dan gaan we.
We hebben bedacht de noord route te gaan rijden. Dit is ver weg van het feestgedruis, en we genieten van ruige natuur en prachtige dorpjes. De noordelijke kust van Ibiza is beroemd om zijn wilde landschap, kristalheldere water en prachtige baaien. De route die we rijden is ongeveer 50 kilometer lang.
De route begint bij het charmante stadje Santa Eulalia del Río, een populaire toeristische bestemming aan de oostkust van Ibiza. Daar parkeren we de auto, drinken wat en kopen onze eerst souvenirs.
Vanuit Santa Eulalia del Río rijden we verder langs de kust. We gaan naar Cala Llenya, een schilderachtige baai met kristalhelder water. Een regenbui zorgt ervaar dat we moeten schuilen en dat doet ons besluiten (na even rond gekeken te hebben) om verder te gaan. We rijden door het natuurreservaat Es Amunts, dit is een beschermd gebied met een rijk ecosysteem en adembenemende uitzichten.
De volgende stop op onze route is Portinatx, een charmante badplaats aan de noordkust van Ibiza. We genieten van een lichte lunch en een prachtige baai.
Vanuit Portinatx gaan we langs de kust op ons gemak terug naar San Antonio en doen daarbij nog 2 baaien aan.
De eerste is Cala Xarraca. Deze baai staat bekend om het heldere water. Hier wordt volop gesnorkeld. Via een smalle klim kun je naar een achterliggend plateau, echt meer dan fantastisch, maar wel uitdagend om er te komen.
De laatste plek waar we gestopt zijn is Sa Punta Gelera.
Een spectaculair stukje natuur, gelegen tussen San Antonio en Cala Salada: een baai gevormd door hoge kliffen met daaronder grote, platte rotsformaties. Een heerlijk plekje omwille van het adembenemende uitzicht.
Ook hebben wij onderweg onze ogen uitgekeken. Prachtige (allemaal) witte huizen, olijfbomen in alle vormen en sinaasappel, mandarijn en citroen bomen. Qua smalle weggetjes zijn wij best wel wat gewend, maar hier was het soms wel heel erg krap.
Het is uiteindelijk na 18.00 uur als we terug zijn bij ons hotel.
Wat hebben we genoten. Wat een fantastische natuur, wat een prachtig eiland ♡
Op het terras bij het hotel drinken we nog wat en tegen 19.45 gaan we eten. Daarna nog een kop koffie met uitzicht op zee en dan is de dag voor ons echt klaar. We gaan naar onze kamer en kijken terug op een mooie dag.
Geschreven door Wijnen.op.reis