Donderdag, 21 februari - van Cairns naar Port Douglas

Australië, Port Douglas

Jeetjemekreetje wat is het hier heet! Maar we zijn tenslotte in de Tropen en staan wel op een mooie camping in de schaduw in het centrum van Port Douglas!! Vanochtend vroeg de camper opgehaald. De naam Priscilla is het niet geworden, riep toch teveel rare beelden op denkend aan de film: 3 travo's in een camperbus dwars door Australië. Maarrrr toch een mooie naam gevonden: we hebben haar the Kylie gedoopt. Kleine toelichting: het abo-woord voor boomerang is kylie. En aangezien we al een aantal keer zijn teruggekeerd naar Ozz vonden we dit wel toepasselijk.

Nog geen 10 km op weg of Kylie had haar eerste schaafwondje al te pakken. Laten we hopen dat het geluk brengt voor de rest van de trip. Kylie is sowieso al een beetje gebutst en geschaafd, dus een krasje meer of minder valt niet echt op. Boodschappen gedaan bij een grote Woolworth en via een mooie route langs grote sugarcane plantages, door de rainforest en langs de zee (mooie baaien en prachtige uitzichten) doorgetuft naar Port Douglas. Op de camping (lekker rustig want het is wet season) hebben we ons eerst geïnstalleerd in een knetterhete Kylie (de airco krijgt het nog niet echt aangewerkt), zitten we nu aan een zeer verdiend drankje. Zometeen op pad naar het centrum. Lekker daggie totnutoe. Straks op zoek naar de sugarcane toad races, die schijnen hier downtown centrum gehouden te worden. Rare jongens, die Australiërs: wedstrijdjes houden wie de snelste kikker heeft....

Nu net terug uit het centrum, gezellige avond gehad, lekker gegeten en een hoedje gekocht ivm de ongenadige verknirpende hitte! De eerste stubbies zijn voor het thuisfront aangeschaft. De sugarcane toad races wel gezien, maar toch liever tegenover deze zaak bij een ierse pub, die (hoe verrassend 😊) Paddy's heette, wezen eten. Raar verschijnsel: waar we in NL op het Stadhuisplein vroeger een invasie van spreeuwen hadden, als we na het werk naar huis gingen, was dit nu het geval bij Paddy's: echt honderden en honderden lorekieten die gedurende de schemering overal vandaan kwamen vliegen en te keer gingen in de bomen rond Paddy's. Een gekrijs van jewelste, zo'n beetje vergelijkbaar met Halls Gap met z'n duizenden cycaden, waar we de vorige reis hebben geslapen. Maar net als in Halls Gap, verstomde ook hier in Port Douglas het parkietengekrijs, zodra het helemaal donker was.

PS: Kuuk is het niet echt eens met het openingswoord, maar zolang we geen goed alternatief hebben, blijft het gewoon staan.

Tot morgen, vannacht liggen we vooralsnog in een sauna. Airco is nog niet helemaal op temperatuur. Het is nu 30knc in de camper en nog zo'n 34knc erbuiten.

Nóg een PSje: onze Kylie is ook niet echt op haar best, als het op WiFi aankomt. Ze vertikte het om nog aan te gaan toen we thuiskwamen, verslagen zullen dus niet echt met regelmaat worden verstuurd.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Haha die Cor, leuk verslag ga er bijna zelf van zweten... Klinkt verder allemaal wel heel gezellig en relaxt. Hopelijk gaat Kylie nu wel snel haar werk doen zodat jullie in ieder geval iets koeler kunnen slapen. Geniet ze verder weer, goede reis vandaag

Sandra 2019-02-22 08:46:43

Leuk verslag weer, daar worden we deze mistige morgen weer vrolijk van!!! Ik begrijp uit de foto's dat jullie nu met één giga camper reizen? Wat een joekel!!!

Esther 2019-02-22 08:51:26

Leuk verslag cor , doorgaan zo. Openingswoord ook niks mis mee😉

Jeroen 2019-02-23 08:21:23

Jeetjemekreetje wat ziet het er allemaal weer veel belovend uit de victoria bitters zullen er wel in gaan met die warmte het is hier trouwens ook al flink warm hoor 13 graden en loopt van de week nog op dus wij leggen ze ook vast koud. nog een goede reis verder we kijken uit naar de foto's

Cor en Kik 2019-02-23 15:32:43

Wat een hitte zeg pfffff. Ik loop mega achter met het lezen dus da ga ik nu even inhalen. Goeie naam trouwens voor de camper. En kom maar op met de stubbies

Lou Anne 2019-03-04 18:15:01
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.