We reizen vandaag naar het plaatsje Moalboal op het eiland Cebu. Om hier te komen nemen we eerst om 06:00 uur de boot van Panglao naar Oslob. Omdat we een goedkopere prijs voor ons bootticket hebben betaald zijn we op een boot van een boottour geplaatst en niet op de normale ferry. Nu moeten we via het water de boot in komen. Dat betekent ook dat we al onze backpacks moeten optillen en boven het water moeten dragen om bij ze veilig en droog de boot op te krijgen. Dit is nog best lastig! Ook als we arriveren in Oslob is er geen steiger en moeten we onze bagage weer over het water aan de overkant zien te krijgen. Gelukkig helpen er een aantal Filipijnen en blijven onze tassen nog net droog.
In de plaats Oslob nemen we de bus naar Bato en wisselen daar van bus om naar Moalboal te komen. Beiden busritten duren niet al te lang en we komen in de middag aan in Moalboal.
We mogen de fietsen van het hostel lenen en besluiten om naar het strand te fietsen. Op het strand zijn er heel veel locals. Wanneer we een duik in zee nemen zien we al snel donkere lucht aankomen. Het gaat weer regenen en besluiten terug te fietsen. Als we bijna terug bij het hostel zijn is het opgehouden met regenen. We fietsen dan nog een stukje door naar een ander stand. Als we alles gezien hebben gaan we terug naar het hostel om te eten.
In de avond rusten we uit en gaan op tijd slapen.
Geschreven door Manuellas.reisverhalen