Alweer een dag vol wildlife

Canada, Municipality of Jasper

De nacht in Mount Robson Provincial Park was niet zo rustig dan wat we al gewoon waren. Een onweer trok over de regio en ging deze nacht best hevig tekeer. Wij lagen gelukkig lekker warm in onze camper. Onze buren daarentegen lagen in een tentje, brrr!
Vandaag staken we de grens met Alberta over naar Jasper National Park. Jammer genoeg was het nog steeds heel bewolkt en hing er een sluier rond de bergen. Mount Robson was amper nog zichtbaar. Omdat we vandaag ook in een andere tijdzone eindigen en zo ook een uur verliezen, reden we meteen door naar Jasper. Enkel een korte fotostop aan Moose Lake voor de grens met Alberta. Op de planning stond Maligne Lake en een wandeling door Maligne Canyon. Aan de toegangspoort van Jasper National Park kregen we een visitors guide waarin we lazen over een wandeling naar Moose Lake met veel kans op wildlife (ohja, het meer heet ook Moose Lake maar is wel degelijk een ander meer...). We gooiden dus meteen de plannen om. We besloten nog steeds de weg naar Maligne Lake te volgen, deze weg staat bekend om zijn vele wildlife, en vanaf Maligne Lake naar Moose Lake te wandelen in de hoop nog meer wildlife te zien. We waren nog niet zolang op Maligne Lake Road toen we een groepje elks (wapiti) tegenkwamen. Vol enthousiasme reden we verder. Aan Medicine Lake zagen we een Amerikaanse zeearend. Deze keer hadden we onze camera mee en konden we veel scherpere foto's maken. Naast de Amerikaanse zeearend zagen we nog een vogel die we niet herkenden. Niet veel later kruisten enkele bighorn sheep ons pad. Het wildlife hield niet op bij de bighorn sheep. In de berm kwamen twee elanden even kijken wat er gaande was. Tijdens onze rit zagen we ook veel uitgebrande bomen na bosbranden die hier gewoed hebben. Vaak ontstaan de bosbranden hier door blikseminslagen en dus door de natuur zelf. Toch deed het pijn aan ons hart om deze prachtige natuur zo verwoest te zien. Canada onderneemt al wat mogelijk is om deze regio's zo goed en snel mogelijk te helpen herstellen. Intussen kwamen we aan bij Maligne Lake. Door de wolkensluier waren de bergen achter het meer amper zichtbaar, maar toch blijft het een indrukwekkend meer. Na een korte wandeling bereikten we Moose Lake. Meteen zagen we mensen met camera's en verrekijkers die muisstil dezelfde richting uitkeken. In de verte zat een eland in het water! We voegden ons in alle stilte bij het publiek en genoten van het uitzicht. Tot onze verbazing kwam het eland steeds dichter naar ons, tot op zo'n 5m! Wat een ongelooflijke ervaring! Na drie kwartier genieten wandelden we terug naar de camper om de Maligne Lake Road opnieuw af te rijden richting Jasper, in de hoop nog meer wildlife te spotten. Halverwege de terugweg kwam de kers op de taart, een zwarte beer! Ondanks het grijze en koude weer hadden we vandaag een bijzondere dag vol wildlife. Onderweg naar de camping brak opnieuw een stortbui uit waardoor een barbecue en kampvuur er vandaag helaas niet inzat.

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Wat een mooie natuur 👍👍

Je mama en Julien 2019-09-09 07:52:29

Prachtige souvenirs! Wat een ervaring! 😍

Inge 2019-09-09 08:17:03

Nu nie overdrijven wilde just een beer zien maar gene hanse dierentuin, prachtig machtig geniet er van groetjes aan tram3

Luc 2019-09-09 08:57:59

Wanneer ik het allemaal zie begin het ook weer te kriebelen, de natuur is toch de max,

Je papa 2019-09-09 11:12:43

T'is daar toch prachtig hoor !!! 👍Net of ik naar een natuurdocumentaire zit te kijken 🐻🦅👌nog veel plezier daar !!!

Edda 2019-09-09 14:30:38

Prachtig! Eindelijk beestjes gespot 👍

Tante en nonkel No 2019-09-09 20:03:30

Top hoor !

Eliane 2019-09-14 20:26:06
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.