Vanmorgen had Michel al gezorgd dat de ontbijttafel klaar stond. Ongelooflijk die vrijwilligers, als ik hem vroeg of hij nu overdag een wandelingetje gaat doen antwoorde hij: ah neen, want er kan elk moment van de dag een pelgrim bellen voor een plek ...dus leeft hij daar 14 dagen als 'kluizenaar'
Het is zalig fietsen: mooie glooiende wegen,perfect wegaanduidig door de ' Saint Jacques a velo'. Hun aanduiding loopt soms wel iets anders dan de beschrijving van de 'oude wegen' door Sweerman (zaliger)
Ik passeer heel veel landbouwbedrijven, soms zelfs ook nog wat kleinschaliger.
Het land wordt bewerkt en er worden, manueel, zware stenen opgeraapt. Waarschijnlijk iets dat elke keer opnieuw moet gebeuren...
Opeens een bord: route barree ! Aangezien het op de zijkant staat zullen we wel zien. Ik kom aan op een vernield bruggetje.Door de overvloedige regen en storm in voorjaar heeft het begeven. Gelukkig kan ik er nog wel over, ik hoef zelfs bagage er niet voor af te nemen.
Verder blijft het mooi fietsen langs bloeiende heide.
Ook kom ik regelmatig verwijzingen tegen naar het feit dat je op 'de Camino' naar Santiago DC op weg bent.
Middagpauze en picknick kan ik nemen langs een wijngaard. Geen idee welk wijngebied ik momenteel doorkruis... De voorbije dagen hoorde ik alleen maar at de druivensoort rampzalig is omwille van hé slechte voorjaar.
Ik zie dat de Caminostappers ook langs hier passeren. Maar gisteren zag ik nog een Duitse vrouw met een Afghaanse man onderweg, vandaag echter niemand.
In Le Chatre bezoek ik even de kathedraal, er staat een mooi St Rochusbeeld als pelgrim.
Ook Georges Sand (schrijster) is blijkbaar een beroemde inwoonster geweest.
Het is ondertussen zeer warm geworden ( 30 graden) Ik vind in Saint Sepulchre een pelgrimsgite waar ik terecht kan.
Marion en An Marijke, moeder en dochter uit Den Bosch zijn er ook al aangekomen.
Zij zijn onderweg naar Lourdes om er een week vrijwilligerswerk te gaan doen ! Nadien fietsen ze door naar Santiago DC!!
Het is een klein stadje met zelfs winkel en bakker die morgenvroeg om 6.30 uur open zal zijn!
We kunnen dus voor eten en drinken zorgen.
Op het moment dat ik aan mijn dagelijks verhaaltje kan beginnen arriveren hier ook Marie Helene en Luc !
Het wordt een gezellige Nederlandstalige pelgrims avond!!
Geschreven door De.weg.ontstaat.al.fietsend