Wekker zetten hoeft niet meer we zitten lekker in het eiland ritme. Rustig wakker worden en op balkon sigaretje roken. Hè tis bewolkt vandaag en na het ontbijt besluiten Marius en ik om toch vandaag maar een scooter te huren. ( 250 Bath pp) kleine €7,- per dag.
Scooters zien er prima uit en voorzichtig maken wij onze eerste meters. Wegen zijn prima hier en lekker rustig alleen wel bochtig en soms stijl. Deze scooters ( motors) zijn 125cc dus zit wel een beetje kracht in en dat is op de stijle helingen best lekker. Naar beneden rijden we weg voorzichtig.
Na uurtje rijden gaat het regenen. We hebben vakantie dus gaan schuilen bij een winkeltje , wij hebbben tijd geen stress en we wachten tot het na een half uurtje droog wordt.
Dan rijden we weer lekker verder. De weg stopt in 1 keer en een hobbelig zandpad gaat verder.
We komen aan bij een prachtig verlaten strandje en klein watervalletje met klein brak water riviertje Marius gaat even vissen en ik hang een beetje rond , klets wat met andere scooter mensen die ook hun leven gewaagd hebben op dit hobbelige zandpad voor een mooie beloning. De wolken worden steeds donkerder en we besluiten maar weer naar de andere kant van de berg te rijden voordat het hier echt losgaat. Net op tijd komen we terug bij ons hotel en dan breekt de hemel open. Ongeveer 3 uur valt het met bakken uit de lucht. Onweer bliksem en water heeeeeeel veel water.
Na de storm nog even in de buurt gaan touren en dan komen we onze nieuwe Nederlandse vrienden Roel en Nanny weer tegen. We besluiten in de avond weer samen te gaan eten en daar zijn de plannen om de volgende dag samen te gaan touren over het eiland.
De hele nacht heeft het flink geregend en we hebben de jungle party dan ook over geslagen.
Na het ontbijt hebben ook Roel en Nanny een scooter gehuurd en rijden we met 4 scooters weg bij ons hotel. Het weer is weer top vandaag en we hebben een route uitgestippeld die ons langs de mooiste plekjes van die eiland brengt.
Koh Pangan is echt een paradijs. Lekkere relaxte sfeer beetje het Ibiza van Thailand. En mooi dit is niet met woorden te beschriven. Iedereen die besluit Thailand te bezoeken moet hier gewoon een keer naar toe.
We komen aan bij een grote heilige boom stoppen maken foto’s en zien een bordje uitkijk punt. Mooi rijden we daar even naar toe. Ook des weg veranderd weer in een hobbelig zandpad met verraderlijke diepe kuilen . Omgeving is weer prachtig maar de afslag naar het uitkijk punt hebben we gemist. Na 20 minuten rijden zitten we weer op de grote weg die we net hadden afgedaald en we besluiten om niet meer terug te rijden en gaan verder met onze eiland tour. We rijden door de grootste stad van het eiland , best druk op de scooter en we rijden echt voorzichtig door dit gekke verkeer. Blij als we er weer uit rijden. En de rust en natuur weer in gaan.
We komen aan de kust met werkelijk de mooiste stranden die ik ooit gezien heb. Dit is de bounty reclame real live. We stoppen om iets te drinken met uitzicht op de mooie strandjes.
Hierna rijden we weer verder en we maken diverse foto stops bij de meest prachtige strandjes.
Lunch in een verlaten dorpje en weer door.
We stoppen nog even bij een kleine markt en Marius kan weer even t-shirts kopen. Een echte vakantie fetisch is dit van hem.
Dan besluiten we om richting ons hotel terug te rijden, we willen graag voor donker weer ik. De buurt van ons hotel zitten, rijden over deze wegen in het Pikke donker is niet ons ding.
In de buurt van ons hotel rijden we een dorpje in om met uitzicht op weer een prachtig verlaten strandje de zon onder te zien gaan onder het genot van een cocktail. Dit is vakantie en we hebben met elkaar een prachtige dag gehad. In de avond gaan we met zn vieren een dorpje verderop ( we hebben de scooters nog) te gaan eten en wederom doen wij dit bij lokale stalletjes langs de weg. Weer een heerlijke maaltijd voor nog geen €7 voor 2 personen incl drank . Eten is weer lekker en dan terug naar hotel. Afzakkertje op ons balkon en dan bedtijd voor de oude garde.
Morgen weer koffer inpakken en door naar onze volgende en laatste bestemming van deze tot nu toe prachtige reis.
Koh Tao het onderwater paradijs , daarover later meer.
Geschreven door Ariemaries.reisdagboek