Stinkers on tour

Frankrijk, Toulouse

Gooiemurge,

Na vannacht heerlijk kuch kuch langs de Franse A2 geslapen te hebben zijn we dan toch om half 10 maar eens opgestaan. Mike heeft nog het lekkerste geslapen van ons allemaal. Toen we wakker werden waren we omgeven door meer dan 20 brandweerwagens. We dachten ojee nu moeten we evacueren maar dat was gelukkig niet het geval. Uit de tent naast Mike die ze op 5 min hadden afgebroken kwamen 12 buitenlanders die alleen maar op een zeil in de tent zonder slaapspullen gelegen hebben. In de auto hebben ook nog mensen geslapen van die groep. Zijn vast op doorreis naar marocco.

Het hotel van afgelopen nacht was ons niet zo goed bevallen dus morgen maar iets eerder zoeken naar een slaapplek. Hoewel het sanitair prima te doen was, we hadden schone wc's en stromend water en zeep.

Even tanden poetsen en een flinke deodouche en door. Schone kleren kwamen we niet aan zonder de hele auto weer te moeten uit laden. Terug in de auto de snelweg op en naar carcassonne. We hadden gehoord dat dit een heel mooi stadje was om heen te gaan en dat het van een spel was.

Na ongeveer een uurtje rijden hadden we carcassonne bereikt. Auto geparkeerd en de stad in. Door het centrum gelopen en leuke straatjes met paraplu's aan het plafond en andere leuke aankleding. Kerkje en andere bezienswaardigheden bezocht. Lauren was al eens in carcassonne geweest dus even met Lauren videobellen om te vragen wat we zeker niet moeten missen hier. We hadden het idee dat we alles al gezien hadden. Gelukkig hebben we even gebeld en kregen we te horen dat we naar het ford moesten gaan en daar de oude binnenstad bezoeken. We hadden ons al zoiets als kasteel limbricht voorgesteld dus dan maar even kijken.

Bij het fort was het druk dus even zoeken naar een parkeerplek. Eindelijk een plek gevonden dan maar kijken bij het kasteel.

We kwamen binnen en het leek wel of we een pretpark/film binnenliepen. Allemaal kleine winkeltjes met van alles. Het zag echt uit als in de middeleeuwen met een kleine moderne touch qua spullen. Zeker de moeite waard om heen te gaan.

We hebben de oude kerk in het centrum bezocht en later zagen we nadat we de gehele stad waren doorgelopen een kleine rij staan voor het kasteel zelf te bezoeken. We hadden al gezien dat dit 9.50 euro ging kosten tenzei je onder de 26 jaar was. We hadden al afgesproken dat we ons van de domme houden en geen Frans kunnen spreken of verstaan zodat we voor de gratis prijs van - 26 jaar binnen zouden komen.

Bij de kassa vroeg de vrouw onze ID. Mike zei die ligt nog in de auto en Brian zei die ligt op de camping 🙈 de vrouw in gebrekkig Engels ons aan het gebaren dat we een foto op de telefoon moesten laten zien van de ID ze had een briefje waar ze geboortedatum op had geschreven dus wij gedaan wat we dachten dat mw. Bedoelde en onze aangepaste geboortedatum in de telefoon gezet bij notities en laten zien. (we wisten heus wel wat mw. Echt bedoelde) die vrouw helemaal zenuwachtig en zich aan het ergeren. Belt ze de beveiliging dus wij dachten ojee nu worden we eruit gegooid. Ze zei ja zijn Hollanders en hebben hun ID in de auto liggen. Okey dus dachten we nog even nu gaat hij ons naar de parking brengen en moeten we ID laten zien maar dan zijn we de sjaak want we zijn ouder. Zegt die man doodleuk tegen ons trek je mond masker even af, hij kijkt en zegt het is goed ze zijn nog geen 26 jaar. Nu mochten we gratuit binnen. Dat zijn betere prijzen dan het eten van gisteren. Lopen we ook nog eens de verkeerde deur uit waardoor we weer na geroepen werden 😂

Nou we zijn eindelijk binnen en ook nog gratis. Nu snel doorlopen voor ze door hebben dat we ze echt wel begrepen.

We hadden de architectonische route, route A, je had ook nog route B maar we vonden het zo interessant dat we al niet meer weten waar die over ging.

We hebben door een paar lege zalen van het kasteel gelopen, wachttorens en de wal langs de buiten muur. We hebben over de kasteelmuur gelopen. Het was leuk om te zien maar om er daadwerkelijk voor te moeten betalen was het niet de moeite waard.

Na deze ervaring hadden we de gehele stad wel gezien en zijn we terug gegaan naar de auto. Op weg naar de auto een paar keer uitgegleden of gestruikeld, wie bouwt er jou ook trapjes in een heuveltje die zo laag zijn dat je ze nog niet ziet en wie bouwd er een regengleuf midden in de weg. Bij de auto aangekomen schrokken we van het parkeerbedrag. We waren 1.5 uur binnen geweest en moesten 5.5 euro betalen, tempelplein tarief.

Na carcazonne zijn we doorgereden naar Toulouse. Vannacht hebben we wel een slaapplek. We liggen op een camping net buiten Toulouse. Daisy heeft de hele weg achterin geslapen en werd pas wakker na het inchecken.

Tent op gezet en boodschappen doen. We hebben geconstateerd dat de echte action in de buurt ligt. Mike de action man kon dat natuurlijk niet weerstaan en deze was nog maar een uur open dus gouw de auto in. Na de Franse action onveilig te hebben gemaakt ofja wij maakte de action eigenlijk een stuk veiliger. Sanderbout is niks vergeleken met wat we daar hebben gezien. Kinderen die flesjes drinken uit de rek pakken open maken drinken en weer leeg op de grond gooien, zelfde met snoepzakjes. Tegen iedereen aan lopen, voorkruipen bij de kassa, alles overhoop halen enz. We snapte wel waarom er beveiliging bij de ingang stond. Naja dit overleefd en nu boodschappen halen voor het avond eten want ook die winkel stoot over een uur (20.00uur)

De lidl ligt in de buurt. We hebben besloten om wraps te maken. Wederom met gehakthamburgers want die ontleden was goedkoper dan 1 kg gewoon gehakt. Groente erbij. Genoeg drinken ingeslagen en natuurlijk ons vaste recept als we in de supermarkt zijn: ijsjes! 😁 Op de parkeerplek meteen de ijsjes gegeten en daarna terug naar de camping. Daar hebben we de was gedaan, gekookt en gegeten en daarna eindelijk gedouchte. We stinken echt flink, dat de mensen geen afstand van ons hebben gehouden snappen we niet. We hadden al 2 dagen dezelfde kleren aan en flink gezweet. Deodouche kon er niet tegenop. Kleren gewassen, ofja de heren dan. Er was geen plek meer op de waslijn voor daisy dus dan morgen de rest maar wassen. Nog even lekker buiten gezeten en gerelaxt en dan maar gaan slapen, wat zal dat vannacht heerlijk slapen op een matje.

Weltrusten! Tot morgen.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.