Uit de schaduw, in de zon

Kroatiƫ, Split

We hebben besloten te vertrekken uit Primosten en zijn op weg gegaan naar Split. Dit moet een mooie plaats zijn en gezien de ligging zouden we minder last moeten hebben van de Bora. Mooie rit langs de kustweg. We staan nu op een camping in Stobec tegen Split aan, opnieuw bijna aan zee. Helaas wel een plek in de zon. Na aankomst eerst even lekker gezwommen en daarna heeft Evert een afspraak gemaakt om te gaan duiken morgen. Na wat gedronken te hebben zijn we op de fiets naar Split gegaan, een afstand van een kilometer of 10. Eerst alles bergop in de hitte. En vervolgens weer de berg af. Dat belooft wat voor vanavond als we terug gaan. Fietsen vlakbij de oude stad geparkeerd en eerst aan de haven maar wat gedronken. Vervolgens de stad ingegaan. Wat schitterend. Allemaal oude gebouwen, hele smalle straatjes en zo hier en daar mooie pleinen. Heerlijk gegeten op een terras, wijntje erbij. Heel gelukkig en zeer tevreden.
Vervolgens de terugweg: besloten om zoveel mogelijk de boulevard te volgen omdat er op zee geen heuvels zijn. Dit ging eerst prima, totdat de boulevard ophield. Lopen over het strand, toen klimmen over rotsen en bomen. Afzien!!!! Vervolgens zagen we Stobec liggen maar konden we helemaal niet meer verder:(. En dat na ruim een uur worstelen!! Dus een stuk terug en bij een ladder omhoog met de fiets op de rug en daarna klimmen via een soort geitepad, ook met de fiets op de rug, om uiteindelijk weer uit te komen op ons fietspad, maar zeker 150 mtr hoger. Nog een kilometer of 2 bergafwaarts naar de haven en onze camping. Dat is nu het geval pech hebben. Pfew. In Stobec nog een ijsje gescoord en het laatste stukje naar de camping gefietst. En al deze klauterij in het donker. Man man wat een klus. Resultaat van deze actie: blauw oog voor Ineke, zere voeten, schrammen en blauwe plekken voor ons allebei. En dit is dan vakantie. Morgen nieuwe poging want we willen zeker nog weer naar Split.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Zwaar om op vakantie te zijn...:), veel plezier en geniet ervan!, groetjes lieve

Lieve 2016-08-25 09:39:57
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.