Dat hadden we niet gedacht, maar de rit van vandaag was echt het toppunt van prachtig! Albert zei zelfs dat dit het mooiste landschap is dat hij ooit heeft gezien.
Het begon al goed vanochtend met -eindelijk- ontbijt buiten in de zon. En die zon is gewoon de hele dag gebleven, echt fijn. De tocht ging van de Preikestolen camping naar Roldal en heet de Ryfylke route. We moesten aan het begin weer een fjord oversteken per veerboot van Hjelmelandsvagen naar Nesvik (eentje op waterstof deze keer, goed bezig die Noren) en al snel daarna kwamen we eigenlijk onverwacht langs de eerste highlight: een enorme en heel hoge waterval, de Svandalsfossen. (dit was een echte Em!) We zijn een eind omhoog geklommen zodat we heel dichtbij kwamen, indrukwekkend. En weer beneden werd je flink besproeid als je in de buurt liep.
Als een van de weinige camperbestuurders had Albert gekozen voor de route over de -betrekkelijk smalle en hooggelegen- 520 in plaats van voor de bredere en lagere E13. Het leverde mij (hem niet) een paar oepsmomentjes op in relatie tot tegemoetkomend verkeer (slechts 1 keer een andere camper, verder godzijdank 'gewone' auto's) maar qua landschap was het werkelijk wonderbaarlijk. Veel sneeuw, soms echt manshoog, terwijl de zon hoog aan de hemel stond. Verder ontzettend ruig met woeste rotsen en diep beneden natuurlijk steeds weer dat heldere groene (soms donker, soms lichte) water. Je komt ogen tekort en blijft aan de gang met video en foto's maken.
Uiteindelijk waren we rond drie uur op de camping waar het inmiddels welbekende bordje op de receptie stond: "Zoek maar een plek en kom later vandaag langs om in te checken". De camping is mwah, niet slecht maar de vorige was wel echt beter met meer faciliteiten. Overigens is alles wel heel schoon en netjes, dat is dan weer een pre.
We hadden dus een late lunch (buiten in de zon :-)) en hebben daarna nog een rondje dorp gelopen. Helaas was de beroemde 'staafkerk' al vanaf 16.00 gesloten- misschien morgen, ik wil 'm heel graag van binnen zien.
Later gekookt en gegeten (derde maaltijd in het zonnetje vandaag); gelukkig hadden we vandaag onderweg voor de zekerheid ingeslagen want in Roldal is geen restaurant te bekennen.....Als ik dit schrijf is het overigens bijna 23 uur en nog vrijwel klaarlichte dag, heel vreemd gevoel.
Geschreven door Trips