Bochtjes, bloemen en beesten

Nederland, twello

Na rijp beraad vanochtend besloten toch gewoon de rijksweg 44 te gaan rijden. In het begin van ons 'Noorwegen camperboek' staat een waarschuwing: "Het traject voorbij het dorp Ana-Sira bevat een aantal smalle bochten die beslist ongeschikt zijn voor campers." Ik zie dat staan en lees dat voor. Het enige effect is vanzelfsprekend dat Albert wil aantonen dat dit volstrekte flauwekul is. Wat bleek te kloppen. De hairpins waren soms best smal -en de camper is breed- maar het ging allemaal vlekkeloos en we waren zeker niet de enige camper die zich hieraan waagde. De uitzichten langs deze weg zijn werkelijk spectaculair, zoals heel veel wegen hier. Je komt ogen te kort, wilt het liefst alles vastleggen, maar je krijgt het (gelukkig) nooit zo mooi op de foto als het er in het echt uitziet. We zijn gestopt op een parkeerplaats aan de Jossingfjord (zie filmpje dat Albie doorstuurde) om toch ook wat plaatjes te schieten en vooral met onze eigen ogen te kijken. En een beetje te griezelen want sommige dingen hier zijn donders steil.
Doorgetoerd naar Sogndalstrand, een klein dorp met heel veel bewaard gebleven oude houten huizen uit de 18e en 19e eeuw, natuurlijk prachtig gelegen aan het water en met overal bloemen in potten, zag er zo gezellig uit. Lekker beetje rondgewandeld en geluncht in het plaatselijke hotel/restaurant. Salade met zalm, die heerlijk was, maar waarbij we een beetje vergeten waren dat we dat ook voor ons diner van heute abend in de koelkast hadden liggen ;-) Anyway.
We waren al rond 15 uur op de Steinsnes camping in Egersund dus we konden kiezen waar we wilden staan. Leuke camping met grote plekken en veel groen en fijn schoon sanitair. Toen we geinstalleerd waren zijn we op de fiets naar het beginpunt van de wandeling gereden die we graag wilden doen. Weer naar een vuurtoren (Eigeroy Fyr), maar deze keer over een heel afwisselend weggetje tussen rotsen en ruige velden door, met uitzicht op zee en -zoals je al zag in Albie's footage- omringd door vele viervoeters, echt supernice, ik voelde me een stoere Vikingvrouw terwijl ik ons een weg baande tussen de kuddes door :-)
Ja en toen moesten we nog weer terugfietsen naar de camping dus het was allemaal weer donders sportief. Eerst ff geborreld en gesnaaid en toen is Albie eten gaan maken (zalm en sla dus, maar wel met heerlijke gebakken aardappeltjes) en ik ben heerlijk uitgebreid onder zo'n schone douche gegaan.....Het was een mooie dag!

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Prachtie, pittoresk, plezierig👯‍♀️

Emma 2024-05-28 23:02:14

Haha toppertje ❤️

Gertie 2024-05-29 10:58:12

Grote fietstassen, nog steeds een krantenwijk?

Wim 2024-06-02 13:09:57

Nee schat, veel troep om mee te slepen ;-)

Trips 2024-06-02 19:42:37
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.