Reis naar 3e verblijf

Kroatië, Brištane

Op een zaterdag midden in de zomer op pad gaan is nooit handig, zeker niet richting de toeristische kusten.
Dus vanaf Lubljana een heel groot stuk provinciale weg genomen. Daarna weer tolweg en voor de navi van groen in rood veranderde waren wij de tolweg weer af.
Heel erg veel gezien onderweg van het platte land achter de kuststreek. Waar dan in ene een hele diepe kloof verschijnt, zomaar uit het niets. De kloof van het Nationale Park Krka met 7 verschillende watervallen
Elk apart en bijzonder. Voor ons reisschema nemen we alleen de meest toeristische; Skradinsky Buk.
Maar vandaag doen we verder niets, relaxen in de tuin en wat eten.

Onze navi stuurt ons naar steeds kleinere wegen en al tijden is er geen auto meer te zien. Op een gegeven moment zien we 15 a 20 huizen en de weg wordt steeds smaller. En daar staat ons huisje. We worden zeer vriendelijk welkom geheten door de moeder van de eigenaresse en we komen in een schitterend huisje terecht. In de koelkast staan wat hapjes met gedroogde ham en verse kaas. Ook wat zelfgemaakte likeuren om te proberen.

Na wat relaxen en opfrissen gaan we opzoek naar het restaurant wat ze aanwees. Ook weer in de middle of nowhere. In een olijvengaard stonden her en der picknickbanken om aan te eten. Naast nog een gezin waren we tot 21 uur de enige. Lokaal voedsel, agrotourisme zonder de massaliteit van tegenwoordig.
Een vleesschotel voor 2, inclusief salade en brood. En een karaf huisgemaakte wijn. Dat is echt het Zwitserleven gevoel. De stilte, het geluid van krekels, de temperatuur en de zon die langzaam onder gaat...

Morgen gaan we naar de watervallen, daarna naar Split om Peter op te halen en door naar Pisak, voor 3 weken strand..
Weltrusten

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Op het platte land en een warm onthaal, alles wat je maar kunt wensen. Prachtige foto's . Nu even relaxen en dat Peter halen en dan samen verder genieten.

Lia 2023-07-31 17:24:23

Wat weer een mooi reisverslag. Nu Peter nog even halen.

coby 2023-08-03 11:18:30

Mooie reis. Veel plezier.

Ingrid 2023-08-03 12:12:33
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.