Van Windhoek naar Kalahari woestijn

Namibië, Windhoek

Op tijd ontbeten, want we hadden om 8 uur een meet & greet met de plaatselijke agent van onze reisorganisatie Riksja. Onze hele reis werd doorgenomen, instructies werden gegeven en vragen werden beantwoord. Snel de koffer ingepakt omdat we om 9:15 uur naar het autoverhuurbedrijf werden gebracht, waar we een Toyota Cross meekregen.

Onze rit voor vandaag was zo’n 260km, waarvan ca 65 km op gravel. Onderweg zagen we al vrij snel een aap langs de kant van de weg, maar daar bleef het ook bij.
Uitgestrekte vlakten met af en toe een kudde koeien of schapen.
In de plaats Rehoboth een paar boodschappen gedaan. We waren daar wel een bezienswaardigheid met onze witte huid. Op een picknick plek met 1 boom bij 37 graden onze lunch opgegeten.

Om 14 uur kwamen we bij de gate van Intu-Afrika Kalahari, een private game reserve van 10.000 ha waar we 2 nachten verblijven. De Kalahari is een woestijn van rood zand. De rit naar onze lodge was een uitdaging omdat het zand nogal mul was en we af en toe bijna vast kwamen te zitten. Onderweg zagen we de springbokken en giraffen en verrassend veel begroeiing.

We werden ontvangen met koude handdoekjes en een koud drankje. Onze lodge is prachtig en staat aan de rand waardoor we op ons terras vrij uitzicht hebben op de natuur zonder andere lodges te zien. In de verte zagen we de springbokken lopen.

Na de thee met cake, begon om half 5 de game drive. Met Duitsers en Belgen in een 10-persoons jeep, door duinen en valleien.
We hebben zoveel dieren gezien! Uiteraard de springbokken, kudu’s en giraffen, maar ook groepen oryxen, gnoes, struisvogels, stokstaartjes en een eenzaam hertje.
Het is hier lente, dus een paar jonge dieren gezien, baltsende struisvogels (die vervolgens heel discreet achter de struiken gingen paren) en een broedende struisvogel.
In een apart beschermd deel van het reservaat zagen we nog 2 witte neushoorns en kleine steenbokken.
Op de terugweg kregen we op de top van een duin een sundowner: met een drankje genieten van de ondergaande zon.

Toen we terug kwamen, zagen we de giraffen en springbokken over het terrein tussen de lodges door lopen! Zo stil mogelijk tussen de groep giraffen door naar onze lodge geslopen en daar nog even genoten van deze bijzondere dieren in onze ‘achtertuin’.
Vervolgens genoten van een heerlijk diner bij een kampvuur en met uitzicht op het zwembad. Een groep springbokken dronken daar uit en toen ze schrokken, sprong er eentje in het zwembad. Gelukkig kwam hij er uiteindelijk zelf via de trap weer uit.
Op ons terras nog even genoten van de rust, de sterren en de dieren en op tijd gaan slapen.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Wat prachtig al die dieren die jullie gezien hebben.! Een hele mooie plek om te verblijven ook. Leuk om weer mee te genieten van jullie reis op deze manier.

Suzanne 2023-10-21 14:15:51

Wat een idyllisch hutje om in te logeren. Schattige huisdieren hebben jullie.

Dini 2023-10-21 15:54:37
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.