Zoals gezegd een drukke dag.
De bakker op de camping ging een half uurtje eerder open zodat we konden ontbijten voor we weggingen.
Vanmorgen om 08.20 u al verzamelen en op 08.30 u reed de bus weg van de camping. Ons eerste doel was Thessaloniki, de 2e grootste stad van Griekenland. In een voorstad pikten we onze gids op die ons de hele dag in het Duits van alles vertelde. Ze begon met weetjes over Thessaloniki. Bijna 1,5 miljoen inwoners waarvan 150.000 studenten. De stad is ook helemaal vol van eettentjes, koffiebars, Starbucks etc. Er staan meer auto’s dubbel geparkeerd dan wij ooit hebben gezien. Jonge vrouw komt aan in haar Fiat 500, baby in de maxi-cosi. Zet hem dubbel neer, laat de baby zitten, haalt een koffie en rijdt weer verder. Bizar…..
Eerst zijn we bij de zogenaamde Witte toren geweest. Daar erg beroemd maar niet echt heel indrukwekkend. De toren is gebouwd toen alles nog in het water lag en zat vast aan de stadsmuur die de stad menigmaal heeft gered bij oorlogen. Vervolgens hebben we wat door de stad gereden en zijn we naar de zgn. Oud-stad gegaan. Vanaf het Citadel hadden we prachtig uitzicht over de stad en kon je goed zien hoe de stad is opgebouwd met 4 hoofdstraten. Na de koffie zijn we naar de Hagios Demitroskerk gereden. Een van de oudste Grieks Orthodoxe kerken in de stad. Daar vielen we met onze neus in de boter want er werd gedoopt. Wat een happening. Heel veel eten, gewoon buiten op standjes. Iedereen aangekleed alsof er een bruiloft was. De kindjes werden, allemaal jonger dan een jaar, 1 voor 1 helemaal uitgekleed om vervolgens met hun hoofd onder water gedaan te worden en dan werden ze weer aangekleed. De hele familie moest dan bij de Patriarch komen om te worden gezegend. Ondertussen werden er monotone Griekse kerkgezangen gezongen. De kerk was afgeladen vol en buiten was het een komen en gaan van mensen.
Ondertussen was het tijd voor de lunch. Ik ga er geen gewoonte van maken om te beschrijven wat we allemaal kregen maar dit was niet normaal. Eerst wat terreinknecht, van de zaak. Toen kwam er bak met een soort van kleine ciabatta’s met schaaltjes humus, tzaziki en een smeerseltje. Erg lekker. Een grote Griekse salade met grote harde stukken feta, uien, komkommer, tomaat en olijven. Vervolgens gebakken courgette koekjes en een 2e salade van bietjes, sla en roomkaas. Wij dachten dat we er toen waren…. Kip met champignonsaus en aardappelpuree, toen schnitzel, gehakt en beef met pitabrood en gebakken aardappels en Zouvlaki. Als dessert gelukkig een klein glaasje met bladerdeeg en een soort van roompudding. Noem het maar lunch. We hadden voor de hele dag genoeg.
Teruggelopen naar de bus en op weg naar Vergina. In dit dorp heeft een professor, die er jaren naar gezocht heeft in een grafheuvel de graftombe van Phillip de 2e gevonden. De heuvel hebben ze bewaard en erin hebben ze een museum gemaakt. Helemaal donker omdat dat beter is voor het conserveren van bv. de fresco’s. De tombe bleek in het verleden eigenlijk al te zijn leeggeroofd dus heel veel was verloren gegaan. Toch nog een indrukwekkende hoeveelheid goud en bijzonderheden. Op de terugweg eerst weer naar Thessaloniki om de gids af te zetten en toen terug naar de camping. We waren om 19.30 u ( Griekse tijd ) terug. Het is hier een uur later.
Morgen, zondag geen verslag want we hebben een rustdag en gaan lekker naar het strand. Om 17.00 u even de route voor maandag bespreken. We gaan dan richting Kato Gatzea.
Geschreven door PetraBoswinkel