De eerste dagen in Bangkok

Thailand, Rong Mueang Subdistrict

Inmiddels is de derde dag in Bangkok voorbij. Eergisteren zijn we na een lange reis aangekomen in Thailand. Weinig slaap gehad, maar des al niet te min gingen we ‘vrolijk’ op pad. We hebben de omgeving eerst maar eens verkend. Nog maar net het bruggetje en hoekje om en de eerste druppel viel. Hier in Thailand valt er één drup en je kunt bijna niet rennen voor een schuilplek. Het begon te hozen, maar gelukkig was het alweer snel droog. De poncho ging weer uit en we konden weer verder op pad. We kwamen uit bij een rivier, waar je met een taxiboot naar de hoogtepunten gebracht kon worden. Wij hebben er een tochtje naar de Khao San Road van gemaakt. Dit is een bekende straat onder backpackers. Gezellige straat! Rondom deze straat was alles gezellig versierd en alle mensen liepen in het geel. We kwamen erachter dat de Koning jarig was. De koning is in dit land heilig. Op veel gebouwen hangt een enorme foto van de Koning. Ook moet je op bepaalde plekken gaan staan wanneer het volkslied klinkt. Bijvoorbeeld op het station of in de bioscoop. De moeheid was echter wel toegeslagen. Op pad naar iets te eten en daarna: slapen! We kwamen alleen nog een dikke bui tegen, waar we deze keer niet voor konden rennen. Kleddernat! Aangekomen in het hotel zijn we maar gauw gaan slapen.

De tweede dag werden we fris en fruitig wakker. We hebben eerst maar eens ontbeten. Daarna zijn we met de tram naar de weekend markt (Chatuchak market) gegaan. Een enorme markt! Het is één van de grootste markten ter wereld. We hadden gehoord dat je bij alles hier in Thailand kunt afdingen. Dus dit hebben we bij de eerste aankoop maar eens even gedaan. Dekentjes gekocht voor in de nachttrein, want het schijnt daar enorm koud te zijn. Goede voorbereiding is het halve werk. Je kon wel verdwalen op de markt. En dit overkwam ons natuurlijk ook. Uiteindelijk hebben we de metro veilig en wel gevonden. In de middag hadden we een fietstour geboekt (Co van Kessel). Super leuk! Dwars over marktjes en door smalle steegjes. Er moest uiteraard links gefietst worden. We hadden verschillende stops, waarbij we bezienswaardigheden konden bekijken. Waaronder ook krokodillen bij een tempel. Dit zijn heilige dieren bij deze tempel. Tijdens een overstroming zijn deze krokodillen bij deze tempel gevangen. Een longtailboot bracht ons een eind van Bangkok af. Bij het uitstappen begon het enorm hard te regenen. We moesten met de fiets in de hand een steigertje oplopen. Normaal waarschijnlijk geen probleem, maar de regen zorgde toch voor wat gladheid. Onderweg kregen we verschillende hapjes die we mochten proberen. Na een klein tochtje door de regen gingen we met de hele groep Thais eten. Erg lekker!
In de avond zijn we naar de Baiyoke tower gegaan. Met de lift werd je naar de 89e verdieping gebracht en op 309 meter konden we over Bangkok heen kijken. Met een cocktailtje hebben we de dag afgesloten.

De derde dag werden we wederom fris en fruitig wakker. Erg fijn de airco! Het is hier dag en nacht continu tussen de 28 en 32 graden. Vandaag hadden we de dag gereserveerd om met de taxiboot naar alle mooie plekken te varen. Eerst een eindje lopen naar de rivier. Ik had bedacht om eens een andere route nemen. Wellicht kwamen we nog iets tegen. Voila! Een super mooie grote tempel. Deze hebben we bezocht. Je mag de tempel niet in met schoenen, blote schouders en korte broeken. Wij vonden het veel te warm om in een lange broek rond te gaan lopen, dus wij hadden een sjaal mee die we om konden binden. In de tempel worden bloemen en geld aan Buddha geofferd.
We hebben onze weg vervolgd en kwamen uit bij de boottaxi. Met de boot hebben we verschillende plekjes bezocht. De tempel Wat Arun (76 meter hoog), Wat Pho (46 meter lang Buddha beeld). Een deel van de middag heeft het keihard geregend. Het gevolg was: natte sokken. Ik begrijp nu waarom veel Thaise mensen met slippers rondlopen. In de avond hebben we gegeten in een winkelcentrum. Erg jammer dat de meeste mensen geen Engels spreken. We hadden eten besteld waarvan je wel met een heel weeshuis kon eten. Maar goed, gelukkig was het wel erg lekker! Het dagje wordt afgesloten met een rustig avondje in het hotel. Morgen onze laatste dag in Bangkok en dan vertrekken we met de nachttrein richting Chiang Mai.

Geschreven door

Al 12 reacties bij dit reisverslag

Leuk !

Klaas Tilman 2018-07-30 18:07:53

Mooi verhaal !

Henk 2018-07-30 18:15:07

Leuk om te lezen!!

Willemijn 2018-07-30 19:59:09

Een heel mooi verhaal

Dineke 2018-07-30 20:15:26

Klinkt allemaal super leuk!

Petra 2018-07-31 09:14:22

Klinkt goed allemaal.

Wim 2018-08-01 09:33:54

Super Lisa genieten🤗

Alletta 2018-08-01 09:36:47

Leuk om te lezen! genieten!!

Joyce 2018-08-01 13:24:12

Klinkt gezellig allemaal!

Erna 2018-08-01 17:30:13

mooi geschreven Lisa wat een ervaringen doe je op zo erg leuk geniet ervan

sharon 2018-08-03 10:04:40

Leuk om te lezen. Nog veel plezier samen.

Carla Everts 2018-08-06 17:34:24

Leuk hoor !!

willydejonge@ziggo.nl 2018-08-11 16:19:07
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.