24-05-2024 Xian, excursie terracottaleger

China, xian

Weer goed geslapen vannacht. Ik probeer een ontbijt te scoren, maar de bakker is nog niet bijgevuld, dus veel is het niet.
Om 8:00 uur gaan we onderweg naar het terracottaleger.
We hebben geluk dat het nog laagseizoen is, maar ook nu nog zijn er enorme mensenmassa's die binnen willen.
We mogen twee uur rondstruinen in de hallen met stenen soldaten en paarden. Mooi om dit te kunnen zien. Na afloop klagen diverse groepsleden over onbeschofte chinezen tot bijna ruzie aan toe. Voor we naar de bus gaan gebruiken we een lunch.
We worden bij het hotel afgezet om boodschappen te kunnen doen voor onze treinreis van 36 uur naar Lhasa.
Na de boodschappen gaan we naar de moslimwijk van Xi’An. Via een grote bazaar komen we bij een moskee uit. Deze moskee stamt uit de 8e eeuw en ziet er heel anders uit dan moskeeën in Europa. Alles is ook nog authentiek oud en de sfeer is gemoedelijk. Via de bazaar komen we later weer op de hoofdstraat, met veel winkels en mensen. We gebruiken ons diner in een mooi restaurant in deze straat. Geen bier, geen varkensvlees, maar wel heel erg lekker eten.
Na het eten gaan we nog naar de pagode. Rondom de pagode is er elke avond feest, met feestelijke verlichting, open winkels, veel vrouwen in traditionele kleding en veel fotografen om die vrouwen goed in beeld te brengen.
Voor Alex duurt het allemaal te lang, want we zouden om 21:00 uur terug in het hotel zijn. Hij flipt dan ook helemaal uit en is niet meer te genieten.
Uiteindelijk zijn we rond 21:45 bij ons hotel.
Nog even douchen en spullen klaarzetten voor de treinreis van morgen.

Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

Het terracottaleger fantastisch. Wat een geweldige reiservaring . Geniet ervan!

Joost. 2024-05-24 18:21:00

Is Alex een beetje veel autistisch of zijn de ervaringen dermate intens dat het vaatje overloopt? Te assertieve Chinezen zie je ook op Amerikaanse national parks. Toch anders dan Japanners. Mooie indrukken vandaag. Wel raar dat er veel ‘onthoofde Harries’ tussen staan. Beetje lullig zo’n ontbijtje scoren. Dit mag beter georganiseerd zijn. Jammer dat de vlucht vervangen is door een treinreis van 36 uur. Even doorbijten dus, maar dan ben je ook in Tibet. Geniet van de trip en probeer weer lekker te pitten. Af en toe even fitnessen om soepel te blijven. Wel terusten.

Peter b 2024-05-24 18:22:48

Die ‘onthoofde Harries’ staan wellicht in het ziekenhuis. (Restauration area)

Peter b 2024-05-24 18:24:31

Indrukwekkend dat leger. Die dames met lichtblauwe shirts zijn die bezig met de beelden te restaureren? Of hebben die ruziemakers ze een kopje kleiner gemaakt? Als toeristen zijn Chinezen niet het prettigste gezelschap, ze kunnen inderdaad behoorlijk asociaal gedrag vertonen. Is de boze bui van Alex weer overgewaaid? Gelukkig kan hij dadelijk de nodige uren rusten en afkoelen. Groetjes uit een supernat Weert

Truus 2024-05-24 18:29:40

Jammer dat het verslag per ongeluk al online ging. Er ontbraken nog een aantal foto’s. De treinreis naar Lhasa zit al altijd in het programma. De busreis naar Varanasi is een vliegreis geworden.

Halfos.op.reis 2024-05-24 23:53:20

Ieehww is dat echt een hondenkop?? Laat maar niet aan Pepper en Sam zien!

Marlou 2024-05-25 00:25:30

Het kan natuurlijk ook een geitekop zijn.

Halfos.op.reis 2024-05-25 00:30:12

Mooi dat jullie het terracotta leger hebben kunnen zien. Het is echt heel bijzonder en een mooie reis.

Paul Hennissen 2024-05-25 04:31:31

Erg mooie foto van de vrouw met de lantaarn. Weer veel indrukken en antiek.

Peter b 2024-05-25 06:25:47

Zo fantastisch allemaal. Erg mooie foto’s, ook mooie plaatjes om te schilderen😉 daar is het hier weer voor☔️☔️ Groetjes en geniet!

Willy 2024-05-25 06:45:43
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.