Ja, kleren wassen is nog steeds een dingetje. We hebben gisteravond de was hier afgegeven om te wassen en te drogen, maar helaas was die nog niet klaar toen we gingen slapen. Dus we moeten wachten tot vanmorgen acht uur of nog later dat we onze was terugkrijgen.
Een wandelaar met druppel opent om 7:15 de poort van de camping voor mij. Ik doe boodschappen bij Kaufland, een mega supermarkt, en sta om 8:00 uur weer aan de poort van de camping, nog steeds gesloten. Gelukkig komt de eigenaresse om 8:05 uur. De was is ook klaar.
We ontbijten en Karin komt een paar keer afscheid nemen.
Na een rustig begin, krijgen we onze ochtendgymnastiek voor de kiezen. Tijdens de klim passeren we ook nog een soort Madurodam, maar dan in Bohemian stijl.
Dan gaat het weer verder soms over goede wegen en dan weer over belabberde stukken.
Hoewel we dachten dat we Karin al lang achter ons hadden, zien we om half één opeens een gele schim voor ons rijden. Het is toch Karin, We gaan meteen lunchen want we hebben geen behoefte aan haar gezelschap.
Fietsers kunnen wel hard zijn, maar we hebben tenslotte vakantie. Tijdens de lunch genieten we van het uitzicht, maar daarna is het weer hard aanpoten met veel korte maar steile klimmen.
We bezoeken even een groot klooster, het Klooster van Teplá, dat gedeeltelijk is gerestaureerd, maar ook nog hééél veel niet.
Onze camping; La Provence ligt een eind van de route af, dus dat geeft weer extra kilometers.
Rond 15:00 pauzeren we in een parkje in Cernovice. Het café is gesloten, maar ik maak een foto van het winkeltje aan de overkant. Met Google lens kan ik het opschrift op de gevel vertalen en het blijkt een supermarkt te zijn. We raken in gesprek met een Vietnamese studente, die er werkt. Ze vindt dat we goed Engels spreken “considering your age” en ze verkoopt heerlijk ijs, dat gaat er wel in met die hitte.
Om vier uur arriveren we op onze camping.
Een echte tjechische camping, gezellig, een beetje verouderd, maar alles werkt. Prima eten en drinken voor een goede prijs. We kletsen nog wat met een paar jonge gezinnen en krijgen een schnaps aangeboden. Lekker.
We hebben weer geluk, dat diverse onweersbuien net langs ons heentrekken.
Dan nog een keer Keezen, met Theo als winnaar.
Geschreven door Halfos.op.reis