06 Lippstadt-Paderborn 30km+20km

Duitsland, Lippstadt

We worden wakker, het is droog weer en de zon schijnt. We hebben er spijt van, dat we geen broodjes hebben gekocht, zodat we op de camping kunnen ontbijten. We beginnen onze route en na een half uur vinden we een heel erg goede bakker in Delbrück.
We overleggen waar we naartoe zullen fietsen. Ik heb gezien dat er tussen Paderborn en Warburg maar weinig campings liggen en Warburg is te ver weg, Paderborn eigenlijk te dichtbij.
We komen tot de conclusie, dat we dan maar in Paderborn gaan overnachten. Na 30 km komen aan bij onze camping Lippesee en we krijgen voor weinig geld een eigen huisje bij onze tenten waarin we onze spullen kunnen opslaan. Er zijn twee doucheruimtes, een complete keuken, eethoek en een terras met stoelen. En dat voor net zoveel geld, als wat we gister kwijt waren.
Zoals Johan Cruijff zei: elk nadeel heb zijn voordeel.
We zetten onze tenten op, om te drogen en lunchen buiten op ons terras.
Rond 14:00 uur fietsen we naar Paderborn.
We bezichtigen de prachtige Dom van Paderborn en komen in gesprek met een toezichthouder, die ons een oude waterbron van de Dom laat zien. Vervolgens krijgen we een privérondleiding, geweldig. Els doet ondertussen haar meditatie in een kerkbank.
Aansluitend maken we nog een korte stadswandeling door het mooie centrum met prachtige water partijen.
Tenslotte strijken we neer in het Paderborner Brauhaus en nemen een welverdiende pot 🍺.
Al snel gaan we naar binnen, want het begint te regenen en natuurlijk hebben we ons Keezen spel bij ons. Theo weet het 1e spel weer te winnen, maar vraag niet hoe. Het 2e spel wordt door mij gewonnen.
Inmiddels is het al aardig druk geworden, maar als vaste gasten mogen we van onze serveerster Marlene blijven eten.
We genieten van een Gut Bürgerliche Mahlzeit.
Het regent als we terugfietsen naar onze camping en niet zo'n beetje. Als verzopen katten komen we bij ons huisje, waar we de kachel aanzetten en onze spullen te drogen hangen.
We konden het slechter treffen.

Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

Paderborn. Weer een pareltje erbij dus. En, Praag-fietsers, het weer wordt beter...

Jan en Lilian Leenders 2023-08-06 21:43:43

Oh ja, zoiets als morgen gratis bier?

Halfos.op.reis 2023-08-06 21:46:48

Wat een luxe dat huisje.Al is het maar voor het drogen van de spullen. Morgen weer op zoek naar zo een camping! Natuurlijk niet nodig als het weer eindelijk beter wordt. (eerst zien dan geloven) Groetjes.

Marleen 2023-08-06 21:59:08

Wat een leuke foto’s weer! Van alles wat onderweg. En een beetje regen is voor de afwisseling ook weer eens fijn. ps. Wel benieuwd naar dat Keezen… Pa een nieuwe regel verzonnen?

Stefan 2023-08-06 22:44:10

Leuke foto’s. Verstandig om een ‘rustdag’ te nemen, heeft een mens nodig. Wat een leuk huisje om te slapen. Excellent choice.

Peter B 2023-08-07 08:59:32

30 km....(??!!) Het begint weliswaar echt op vakantie te lijken? Wellicht zonder ondersteuning fietsen dan? Groot gelijk hebben jullie, de biertjes zien en goed uit, nu het weer nog!

Daan 2023-08-07 09:32:14

Klinkt als een mooi dagje! Succes weer vandaag met de KMs en hopelijk vooral zon.

Annet 2023-08-07 09:44:55

Nou wat een pech toch nog nat geworden. Hier heeft het bijna de hele dag flink geregend. Fijn dat jullie een eigen huisje hebben en dus lekker warm kunnen douchen, daar knapt een mens van op. En Els een beetje lekker kunnen slapen? Welke overnachting staat nu op het programma? We kijken uit naar het volgende verhaaltje, succes

Truus Rutten 2023-08-07 10:30:48

Heb net even gekeken er gaat ook een flixbus van Paderborn naar Praag…..optie 2 🤔🤪

Truus Rutten 2023-08-07 10:34:12

Geweldig om jullie te volgen! Diehards zijn jullie, ontzettend knap. Zie uit naar het volgende reisverslag. Groetjes 🚴‍♂️🚴‍♀️

Willy 2023-08-07 10:58:25
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.