Chichen itza en door naar Valladolid

Mexico, Tinum

Nieuwjaarsdag, voor het eerst in jaren geen van 2-en een kater…

Vandaag zijn we de ochtend begonnen met een stop bij de supermarkt. Er was geen ontbijt tentje open, dus dan maar een broodje bij de supermarkt. Het was een grote winkel, dus Kim wilde op haar gemak alles bekijken. Helaas moest Timo poepen en kwam Jeroen erachter dat er een flinke rij rond voor de kassa, dus moesten tempo maken!

We zijn naar Chichen Itza gereden. Dit was een bizar groot complex met tempels, ruïnes en cenotes. Het is moeilijk voor te stellen hoe groot het is, als je er niet geweest bent. We hebben hier een paar uur rondgewandeld en alles bekeken.

Natuurlijk stonden er overal verkopers langs de paden en zijn Lieke en Timo net kraaien bij alles wat glinstert. Timo was al een aantal dagen aan het zeuren voor een ketting, maar zijn zakgeld was al flink op en kon dit niet betalen. Hij bleef ernaar kijken en zag ook een of ander monster waar je op fluiten(maken een rot herrie, zijn lelijk en echt overal te koop!). De verkoper wilde graag aan ruilhandel doen. Hij wilde Timo zijn Pikachu pet hebben en Timo mocht dan een ketting uitzoeken(meer dan dubbele prijs waard..). Hij begon te twijfelen en kreeg het zelfs voor elkaar dat hij de fluit en n de ketting kreeg voor zijn pet! Zijn waarde was dus 4x verdubbeld!

Kim wilde graag een deken hebben voor in de nieuwe caravan. De man begon met 950 en hier schrokken wij zo van, dat we meteen de benen namen. Jeroen bleef hangen bij 200, maar uiteindelijk zakte de man tot 250. Lager ging hij echt niet! Uiteindelijk hebben wij toen maar dat water bij de wijn gedaan en de deken gekocht!

Na een mooie middag bij de tempels zijn we doorgereden naar het hotel in Valladolid. Ons hotel bevond zich midden in het centrum en we moesten echt nog wat middag eten(het was inmiddels half 5). We belandden bij een superleuk tentje en dit bleek een favoriet van heeeel veel mensen te zijn want toen we weg gingen en in de avond langs liepen stonden er hele rijen.

Daarna even lekker gezwommen en in de avond uit eten geweest bij een hotel met een fontein middenin. We moesten er bijna een uur op wachten, maar dit was het waard!

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Prachtige foto’s! Wat een andere wereld!

Marie-Louise 2022-01-05 08:23:04
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.