26 december, in Nederland tweede kerstdag maar in Mexico een normale dag!
Om half 7 waren we klaar voor een lange reisdag, maar helaas was de poort van het hotel nog dicht. Uiteindelijk om 7 uur vertrokken voor een toch van 213 km in ruim
5 uur…. Gelukkig hebben we leuke tussenstops bedacht!
We moesten al vrij snel de bergen in voor onze route. Onderweg kwamen we tientallen snelheidheuvels tegen(sommige te bizar hoog!!) En moest je continue remmen. Ook hebben we verschillende, levendige dorpjes gezien. Het viel vooral al dat daar heel veel verschil in zit qua armoede. We zijn een paar keer tegen gehouden door kinderen. Die spannen dan een touwtje met vlaggetjes voor je auto en willen wat verkopen. De eerste keer is dit best schrikken, maar het went wel!
Na 3,5 uur kwamen we aan bij Aqua Azul. Dit is een waterval met helderblauw water. Erg indrukwekkend. Wel erg toeristisch want de hele weg naar de top van de waterval stond vol met souvenirwinkels. We hebben wat rondgelopen, foto’s gemaakt en gegeten om vervolgens weer door te rijdend. Lieke en Timo wilden graag zwemmen, maar daar was de tijd niet voor(en het water was echt koud!)
Weer een tocht van 1,5 uur(met een omweg vanwege de volgende bezienswaardigheid). Ditmaal de Roberto Barrios watervallen. Bij aankomst leek het of deze watervallen niks voorstelden, maar het bleek dat je zoveel trappen en Delen van de waterval hebt dat het echt bizar groot is. De watervallen liggen midden in de jungle(eigenlijk de hele route van vandaag!). We hebben een plekje gezocht om te zwemmen en de kids waren meteen enthousiast. Ineens zagen we allemaal mensen naar boven kijken en vrolijk worden. Er zaten meerdere apen in de bomen boven ons. Blijer konden ze ons niet maken… zwemmen bij de waterval in de jungle met uitzicht op apen!
Omdat de wegen niet echt prettig rijden zijn, wilden we voor het donker de jungle uit zijn. Timo en Lieke wilden graag nog verder zwemmen, maar gelukkig kon dit bij het volgende hotel(en kon dit tot 10 uur…). Het is een sfeervol, druk hotel. We wilden graag bij een tentje aan de overkant eten want dat zag er gezellig uit. Toen we aankwamen zagen we dat er helemaal niemand zat en besloten we alleen wat te drinken. De bediening probeerde ons over te halen door gratis vissoep te geven… laat dit nou net niet Lieke, Timo en Kims ding zijn, dus zijn gezellig in het hotel gaan eten. Lieke was zo moe, dus Kim is haar in bed gaan leggen. Timo wilde graag mannen avond en een cocktail drinken aan de bar met Jeroen!
Geschreven door Familievanderels.reisdagboek