Noord Italië 🇮🇹

Italië, Bozen

Donderdag 12 september 2024
Wakker worden met regen. Jammer! Na de middag zijn we het zat. We gaan met de lijnbus en paraplu naar Bolzano. We stappen uit in het oude centrum. Eerst een koffie op een overdekt terras. We lopen door de stad. Heel eerlijk: In de regen heeft zelfs een Italiaanse stad niet veel sfeer.

Vrijdag 13 september 2024
Gelukkig schijnt vandaag de zon weer. We stappen op de fiets om een deel van de strada del Vino te rijden. Wat een mooie fietspaden zonder autoverkeer! In Tramin fietsen we helemaal omhoog voor een lunch met uitzicht. De druiven worden volop geoogst in dit gebied. Ze rijden af en aan met bakken vol. Mooie tijd om hier te zijn.

Zaterdag 14 september 2024
Erik is jarig vandaag. De camping eigenaar komt hem feliciteren met een fles wijn uit de streek! Wat attent! We gaan vandaag één van de vele kastelen bezoeken. We rijden met onze bus een stukje omhoog tot de weg ophoudt te bestaan. Om bij Schloss Boymont te komen moeten we stijl omhoog lopen door het bos. Een pittige klim. We zijn verrast hoe leuk de ruïne gebruikt wordt. We bestellen Foccacia als lunch. Ik beklim de toren “op eigen risico” Erik blijft beneden met Monty. De terugweg is ook een uitdaging. Zo stijl naar beneden! We eten ‘‘s avonds in het restaurant op de camping.

Zondag 15 september 2025
Onze laatste fietstocht in dit gebied. Morgen weer verder. We fietsen naar Auer, waar we bij een goed Italiaans restaurant lunchen (Engelkeller) Hier zitten de locals op zondag met de hele familie. Gezellige drukte. Terug fietsen we niet over het fietspad maar door de wijndorpjes. We verdwalen in Bolzano. Wel veel fietspaden, maar ingewikkeld om de goede weg te vinden. Terug op de camping hebben we wel een Gewürztraminer verdiend!

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wat heerljk allemaal en mooie fotos!

Rianne 2024-09-16 12:29:16

Wat een mooie foto's en wat attent van de camping eigenaar om Erik een fles wijn met mooie brief erbij te geven. Alsnog van harte gefeliciteerd met je verjaardag Erik, jij natuurlijk ook met je man Jolanda.

Hanny 2024-09-16 13:31:24

Hoi, Wat een prachtige foto's zeg. En wat leuk om zo door de wijndorpjes te fietsen. Veel plezier nog.

lia de jong 2024-09-16 17:52:13
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.